Najkrajšie hotely sveta - spoznajte krásy Ázie - byvanie.in

Saadi Shirazi, významný perzský básnik a prozaik stredoveku, v 13. storočí prehlásil, že cestovanie prináša človeku mnohé dobrodenia. Ako príklady uviedol nielen rozkoš z poznania nových miest a stretnutie s dosiaľ neznámymi priateľmi, ale taktiež možnosť naučiť sa vybraným spôsobom a dodať srdcu sviežosť z videného a počutého. Túto myšlienku vyťahujeme na povrch z prostého dôvodu. Práve teraz sa totižto spolu s vami vydávame na našu 4. cestovateľskú púť za najkrajšími hotelmi sveta, tentokrát do Ázie.

Najkrajšie hotely Ázie

Ako isto viete, dávna Perzia bola kedysi názvom dnešného Iránu. A keďže Irán je súčasťou Ázie, výber nášho úvodného citátu v súvislosti s najkrajšími hotelmi tamojších krajín naberá viac než príznačných rozmerov. Každopádne, toto je podľa nášho názoru 10 najpútavejších ázijských hotelov.

10. Amanyangyun

Hotel Amanyangyun môžeme označiť za akúsi pokojnú svätyňu na okraji centra Šanghaja. Svojím návštevníkom ponúka nielen pohľad na minulosť Číny v nádhernom prírodnom prostredí, ale taktiež komplexné kúpele, tri reštaurácie, dva bary a jedinečné kultúrne centrum.

Pohľadom na hotel Amanyangyun môžeme konštatovať, že označenie „pokojná svätyňa“ mu sedí skutočne ako uliate. Zdroj obrázka: grandluxuryhotels.com

9. Capella Ubud

Rovnováha pokoja a dobrodružstva – aj tak by sa dal charakterizovať hotel Capella Ubud uhniezdený v srdci sviežich zelených lesov na Bali. Tento prepracovaný „táborový hotel“ bol navrhnutý architektom Billom Bensleym, ktorého inšpirovali ranní európski osadníci z 19. storočia. V hoteli, resp. kempe Capella Ubud je dvadsaťdva jednoizbových jednotiek a jedna dvojizbová jednotka – všetky so súkromnými bazénmi so slanou vodou.

Komplex postavený medzi stromami a skrytý na diaľku upúta pozornosť tých, ktorí hľadajú jedinečný zážitok v srdci takmer nedotknutého prírodného prostredia Bali.
Zdroj obrázka: capellahotels.com

8. Rosewood Hong Kong

Hotel Rosewood Hong Kong sa týči nad svetoznámym prístavom Victoria v umelecko-dizajnovej štvrti Victoria Dockside. Pri prechode jeho bránou vás môže čarovným spôsobom privítať pokojné nádvorie, kde sa vám dozaista dostane vrelého privítania.

Zatiaľ čo ihneď po príchode na spomínané nádvorie sa vám dostane vrelého privítania, tak vo vnútri na vás čaká bezkonkurenčné pohodlie.
Zdroj obrázka: rosewoodhotels.com

TIP NA ČLÁNOK: Najkrajšie hotely sveta: Európa

7. The Datai Langkavi

Úchvatný hotelový komplex sa rozprestiera aj na území Malajzie, konkrétnejšie v blízkosti pradávnych hôr a asi 10 miliónov rokov starého dažďového pralesa. Reč je o hoteli The Datai Langkavi, ktorého ubytovanie ponúka návštevníkom výhľad na bujný tropický dažďový prales. Niektoré jednotky sa dokonca môžu pochváliť aj dychberúcim pohľadom na Andamanské more a ostrov Tarutao.

Rezortu The Datai Langkavi patrí aj súkromný chodník vedúci k zasnenej idylickej pláži s bielym pieskom v zálive Datai Bay. Táto očarujúca pláž bola v minulosti zaradená magazínom National Geographic do zoznamu 10 najlepších pláží na svete.
Zdroj obrázka: thedatai.com

6. The Siam Hotel

Kým o čosi vyššie sme zmieňovali „pokojnú svätyňu“, tak teraz budeme hovoriť o „mestskej svätyni“. Teda, s podobným označením sa zvykne spájať paradoxne pokojný The Siam Hotel v rušnom Bangkoku. Ide o ohromne luxusný komplex plný nádherného umenia a starožitností uprostred 3 hektárov sviežich záhrad na rieke Chao Phraya.

Okrem zážitkových plavieb ponúka The Siam Hotel aj celú škálu wellness možností, vrátane originálnych kúpeľných procedúr, jogy a meditácií.
Zdroj obrázka: thesiamhotel.com

TIP NA ČLÁNOK: Najkrajšie hotely sveta: Afrika

5. The Nautilus Maldives

5-hviezdičkový rezort The Nautilus Maldives sa skladá z 26 privátnych domčekov na pláži a v oceáne. Práve v nich na vás čaká mimoriadne súkromie s rytmom, aký si samostatne nastavíte. Okrem toho, každý z nich ponúka súkromný sladkovodný bazén a súkromného komorníka. Jednoducho, jedinečný zážitok ako stvorený pre vás a vašich blízkych.

Predstava plavby do súkromného domčeka cez rozprávkovo tyrkysové more je úchvatná.
Zdroj obrázka: thenautilusmaldives.com

4. Saraye Ameriha Boutique Hotel

Keďže sme hneď v samom úvode spomínali Irán, nedá nám nespomenúť aj čo-to z tamojšej krajiny – konkrétne Saraye Ameriha Boutique Hotel. Ten totižto predstavuje najprominentnejší hotel v iránskom meste Kashan. Pýši sa 7 nádhernými dvormi, vynikajúcim vybavením a príjemnou a pokornou obsluhou.

Izby v hoteli Saraye Ameriha Boutique sú priestranné a čisté, pričom poskytujú nádych histórie.
Zdroj obrázka: tripadvisor.com

3. Jimbaran Bay

Rezort Jimbaran Bay nachádzajúci sa na Bali ponúka svojim hosťom nezabudnuteľné výhľady a poznanie autentického umenia s možnosťou hlbšieho pochopenia tamojšej úžasnej krajiny a nenapodobiteľnej kultúry ostrova. Čarovné domčeky tohto hotela sú zasadené do pokojnej zátoky, čo je bez debaty zárukou toho najkvalitnejšieho oddychu.

Priam neuveriteľný výhľad sa naskytá návštevníkom rezortu Jimbaran Bay aj z takýchto útulných miest.
Zdroj obrázka: fourseasons.com

2. Phulay Bay, A Ritz-Carlton Reserve

Andamanské more sme už raz spomínali, konkrétne v súvislosti s hotelom The Datai Langkavi. Neopomenieme ho ani v prípade Phulay Bay, A Ritz-Carlton Reserve. Tento rezort sa totižto nachádza v južnej časti Thajska s názvom Krabi – teda práve na pobreží Andamanského mora. Príroda, kultúra, luxus, wellness, skvelé vybavenie a nezabudnuteľné thajské zážitky. To všetko na vás čaká v Phulay Bay, A Ritz-Carlton Reserve.

Pagodská architektúra uvítacieho pavilónu vzdáva hold tradičným thajským dizajnovým prvkom.
Zdroj obrázka: ritzcarlton.com

1. Burj Al Arab

No a na záver nesmie chýbať najikonickejší hotel v Dubaji, ktorý posúva hotelový dizajn na takpovediac novú úroveň moderného luxusu. Nesie názov Burj Al Arab a je domovom špičkových technológií – od jedinečnej umelej pláže a terasy s nekonečným bazénom až po átrium vysoké 180 metrov. Jeho návštevníci sa môžu okrem iného tešiť na bohatý wellness či skvelý vodný park.

Hotel, ktorého vonkajšiu podobu pozná snáď každý.
Zdroj obrázka: jumeirah.com

TIP NA ČLÁNOK: Najkrajšie hotely sveta: Amerika

Ktorý ázijský hotel je podľa vás najkrajší?

Ako sme avizovali už v úvodných riadkoch tohto článku, vybrať 10 najkrajších hotelov Ázie nebolo vôbec jednoduché. Konkurencia bola totižto náramne vysoká a mnohé hotely sa tak len o vlások nezmestili do nášho zoznamu. Za zmienku stojí nielen NIHI Sumbia, Velaa Private Island či Raffles Hotel Singapore, ale taktiež mnoho ďalších.

Každopádne, tento zoznam je jasným dôkazom toho, že aj niektoré ázijské hotely si jednoznačne zaslúžia štatút najkrajších hotelov sveta. Mimochodom, podarilo sa vám niektorý z nich v minulosti navštíviť? Do ktorého hotela v Ázii by ste v budúcnosti s radosťou zavítali? Podeľte sa s nami o vaše názory, zážitky a skúsenosti v diskusii pod článkom. A pokiaľ sme vo vás náhodou predošlými riadkami vzbudili cestovateľskú náladu, pokojne sa pozrite aj na naše staršie články o najkrajších budovách na svete a mestách s najkrajšou architektúrou.


Zdroj titulného obrázka: thenautilusmaldives.com

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :