Sklo lacobel - netradičné riešenie zariadenia interiéru - Byvaniein.sk

Hľadanie nových riešení zariadenia interiérov bytov spôsobuje, že sa raz za čas objaví ďalší spôsob, možnosť, technika, alebo materiál, ktorý prináša novú kvalitu do projektu. Interiéroví dizajnéri sú citliví na takéto nápady, aby odlíšili daný projekt a ponúkli používateľom svieži, inovatívny spôsob, ako vytvoriť priateľský a jedinečný priestor.

Sklo lacobel mení vzhľad miestnosti

Jedným z nových materiálov, ktorý sa čoraz častejšie nachádza v našich domov je sklo lacobel. Je to ideálne sklo bez optických chýb, hladké a lakované z jednej strany na vybranú a jednotnú farbu. V svojej základnej ponuke nie je lacobel tvrdené sklo, preto v prípade využitia ho na aranžáciu interiéru, hlavne v kuchyni je potrebné použiť jeho odolnejšiu verziu čiže tvrdený lacobel. 

Sklo lacobel v kuchyni je zvyčajne hrubé 4 mm. Najčastejšie sa využíva v priestore medzi kuchynskými skrinkami. V ponuke výrobcov je tiež dostupný materiál s hrúbkou 6 mm, používaný na konečnú úpravu stien. Základná farebná ponuka lacobelu obsahuje 30 odtieňov. Najčastejšie dávajú interiéroví dizajnéri lacobel na stenu nad pracovnú dosku. Je to kritické miesto, ktoré si vyžaduje neustálu starostlivosť. V tomto prípade nie je len dekoratívnym prvkom kuchyne, ale dokonale pomáha udržiavať miestnosť v čistote. Na prácu so sklom lacobel vám poslúžia nástroje na rezanie skla – máme bohatú ponuku v konkurenčných cenách.

Sklo lacobel do kuchyne

Lacobel v kuchyni môže splniť aj inú funkciu, je dokonalý ako súčasť kuchynského nábytku. Sklo sa dáva na dosku nábytku a inštaluje sa na hliníkových rámoch chrániacich rohy. Čoraz častejšie užívatelia sa rozhodujú na umiestnenie lacobelu na strope, kde plní predovšetkým ozdobnú funkciu. 

Prečo sa stáva lacobel tak obľúbeným? Jednotná, tónovaná sklenená tabuľa rovnomerne odráža svetlo a spôsobuje vizuálne zväčšenie priestoru. Preto je použitie lacobelu jedným z aranžérskych trikov používaných v tesných a tmavých miestnostiach, a také sú často kuchyne.

Lacobel vyzerá obzvlášť skvelo v kuchyni s bielym nábytkom. Tlmené alebo kontrastné farby skvele doplnia svetlý odtieň skriniek. Biele skrinky môžu dostať sivé alebo čierne dosky lacobel, ale krásne bude vyzerať aj jasná, žiarivá farba skla, obzvlášť dobre pri umelom svetle. Preto stojí za to postarať sa o vhodné všeobecné a bodové osvetlenie, ktoré zdôrazňuje krásu skla.

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :