Najkrajšie hotely na svete? Máme pre vás prehľad z Európy - byvanie.in

Najkrajšie hotely sveta: Európa

/
/

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo všetko nám vlastne poskytuje cestovanie? V jeho širokej a bohatej ponuke nájdeme nielen navštevovanie prekrásnych miest a získavanie nových zážitkov a skúseností, ale tiež spoznávanie nových ľudí či zažívanie dosiaľ nepoznaného. Okrem toho všetkého môže cestovanie pre niekoho predstavovať aj akýsi spôsob úniku pred realitou alebo možnosť na nové začiatky. Ako s týmto všetkým ale súvisia najkrajšie hotely sveta?

Cestovanie ako ceruzka

Skúste si predstaviť cestovanie ako ceruzku. Odhliadnuc od toho, že ňou taktiež dokážete vytvoriť niečo nové, ju môžete uchopiť rôznymi spôsobmi. Určite ste sa minimálne v škole stretli s niekým, kto držal ceruzku úplne odlišne ako vy. To však neznamená, že ju držal nesprávne.

Máte predstavu, kde sa nachádza tento hotel? Váš tip si môžete skontrolovať v našom zozname nižšie.
Zdroj: tuxerhof.at

Podobne je to aj s cestovaním. Môžete ho totižto uchopiť všemožnými spôsobmi. Nezáleží na tom, či sa vyberiete na turistiku, do chatky v horách, do apartmánových domčekov pri mori, karavanom do kempov alebo letecky do prekrásnych hotelov. Tak, ako môžete akýmkoľvek uchopením ceruzky vytvoriť niečo nové, takisto dokážete akýmkoľvek cestovaním využiť všetky jeho príležitosti.

Najkrajšie hotely Európy

Aj vzhľadom na vyššie uvedené dôvody sme sa rozhodli, že sa vám v najbližších týždňoch a mesiacoch pokúsime ukázať niektoré zo spôsobov, ako správne uchopiť cestovateľskú ceruzku. Konkrétnejšie povedané, budeme vás pravidelne informovať o najkrajších a najobľúbenejších hoteloch sveta

Nebudeme ich však vyberať len podľa ich architektúry, ale aj na základe toho, kde sa nachádzajú, čo svojim návštevníkom ponúkajú a ako to v nich celkovo vyzerá.

Tento prekrásny interiér nájdete v slovenskom hoteli, ktorý sme zaradili aj do nášho bonusu na záver.
Zdroj: tmrhotels.com

Náš prvý redakčný rebríček na spomínanú tému začíname zoznamom 10 najkrajších a najobľúbenejších hotelov Európy. Stráviť v nich dovolenku či výlet musí byť skutočným pôžitkom. Veď posúďte sami.

10. The King Jason Protaras, Protaras (Cyprus)

Prvým hotelom nášho zoznamu je The King Jason Protaras, ktorý sa nachádza na Cypre. Tento 4-hviezdičkový hotel ponúka svojim návštevníkom nielen zážitok z prírody a relaxácie, ale aj jednu z najlepších európskych pláží.

The King Jason Protaras spája zážitok z prírody s relaxom a oddychom.
Zdroj: thekingjasonprotaras.com

9. Waldorf Astoria, Amsterdam (Holandsko)

Hotel Waldorf Astoria v holandskom Amsterdame kombinuje legendárny servis s nadčasovou eleganciou, čo vytvára skutočne výnimočný celok. V prípade tejto budovy môžeme pokojne hovoriť aj o majstrovskom architektonickom diele, ktoré svojou úžasnou lokalitou láka množstvo cestovateľov nielen z Európy.

Waldorf Astoria je skutočne majstrovským architektonickým dielom.
Zdroj: waldorfastoria3.hilton.com

8. Le Bristol Paris, Paríž (Francúzsko)

Viete, ako môže vyzerať spojenie historickej architektúry s luxusným interiérom? Napríklad tak ako hotel Le Bristol vo francúzskom Paríži. Tento 5-hviezdičkový skvost sa nachádza v samotnom srdci mesta módy a už prvý pohľad naň vyvoláva v návštevníkoch nadštandardné očakávania.

Le Bristol ponúka zaujímavé spojenie historickej architektúry s luxusným interiérom.
Zdroj: wikipedia.org

7. Quinta Jardins do Lago, Funchal (Portugalsko)

Quinta Jardins do Lago ponúka všetkým návštevníkom to najlepšie ubytovanie s modernými funkciami v tradičnom pohodlí a štýle. Tento elegantný a luxusný hotel sa môže pochváliť prekrásnou botanickou záhradou s rozlohou 2,5 hektára a s viac ako 500 rôznymi rastlinami. Konkrétne sa nachádza na ostrove Madeira v meste Funchal.

Quinta Jardins do Lago je špecifický najmä svojou botanickou záhradou.
Zdroj: jardinsdolago.com

6. Hotel 41, Londýn (Spojené kráľovstvo)

Hotel 41 je viacerými odborníkmi považovaný za najlepší hotel vo Veľkej Británii. Jeho najväčšou devízou je výborná lokalita, ktorá návštevníkom umožňuje výhľad na areál Buckinghamského paláca. Okrem toho sa tento 5-hviezdičkový hotel, ktorý je ladený v elegantnej kombinácii čiernej a bielej farby, nachádza len kúsok od frekventovanej Victoria Station.

Luxusný a elegantný interiér je neoddeliteľnou súčasťou Hotela 41.
Zdroj: 41hotel.com

5. Kayakapi Premium Caves – Cappadocia, Urgup (Turecko)

Druhú polovicu nášho redakčného výberu 10 najkrajších a najobľúbenejších hotelov Európy začíname tureckým Kayakapi Premium Caves – Cappadocia. Tento unikátny hotel ponúka jedinečné historické ubytovanie v podobe jaskynných izieb. Zaujímavosťou je, že Kayakapi Premium Caves je podporovaný organizáciou UNESCO či Centrom svetového dedičstva.

Kayakapi Premium Caves je známy predovšetkým vďaka unikátnemu jaskynnému ubytovaniu.
Zdroj: kayakapi.com

4. Hotel Alpin Spa Tuxerhof, Tux (Rakúsko)

Presunuli sme sa aj do susedného Rakúska, odkiaľ sme si pre vás vybrali 4-hviezdičkový rodinný hotel Tuxerhof. Sympatický hotel je ideálnym miestom na oddych a rekreáciu. Nechýbajú v ňom kúpele, bazény, ba ani charakteristická alpská záhrada. Počas jeho návštevy bezpochyby oceníte pokojnú lokalitu s kvalitným servisom.

Fotka z úvodu článku patrila práve hotelu Tuxerhof.
Zdroj: tuxerhof.at

3. Park Hotel Vitznau, Vitznau (Švajčiarsko)

Priblíženie sa k veľkému finále nás doviedlo do švajčiarskeho hotela Park Hotel Vitznau. Pobyt v tomto historickom hrade s vežami, záhradami a balkónmi poskytuje rozprávkový výhľad na jazero Lucerne. Podobne ako pri viacerých hoteloch z nášho redakčného výberu, aj v tomto prípade ide o prekrásne a prirodzené spojenie historickej architektúry s nádychom interiérovej elegancie a modernosti.

Park Hotel Vitznau sa nachádza v príjemnom prírodnom prostredí.
Zdroj: parkhotelvitznau.grandluxuryhotels.com

2. Villa Cora, Florencia (Taliansko)

Ďalším hotelom z nášho redakčného výberu je Villa Cora z talianskej Florencie. Nachádza sa v historickom parku s prekrásnym výhľadom na záhrady. Okrem toho, že bol hotel Villa Cora od nepamäti považovaný za najkrajšie sídlo toskánskeho hlavného mesta, sa v roku 2016 stal súčasťou medzinárodnej zbierky luxusných nezávislých hotelov.

Takto vyzerá takzvané najkrajšie sídlo toskánskeho hlavného mesta.
Zdroj: villacora.it

1. Belvedere, Riccione (Taliansko)

Hotel Belvedere z talianskeho mesta Riccione si vyslúžil prvé miesto v našom rebríčku najkrajších a najobľúbenejších hotelov Európy predovšetkým kvôli pozitívnym hodnoteniam jeho návštevníkov

Riccione je pre cestovateľov ideálnym miestom na oddych, zábavu, nákupy a čas strávený pri mori. 4-hviezdičkový hotel Belvedere vám môže toto všetko priblížiť a uľahčiť.

Hovorí sa, že bazén je srdcom hotela. Súhlasíte s týmto tvrdením?
Zdroj: belvederericcione.com

Slovenský bonus: Grandhotel Praha, Tatranská Lomnica

Dôkazom toho, že aj na Slovensku máme prekrásne hotely, ktoré vzbudzujú pozornosť a záujem celej Európy, je Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici. 

Tento majestátny hotel píše svoju históriu už od roku 1905. Jeho návštevníci si môžu užiť nielen rozprávkovú lokalitu pod Tatrami, ale aj výnimočný wellness či famóznu gastronómiu. Zaujímavosťou je, že súčasťou hotela je aj jediný exteriérový bazén vo Vysokých Tatrách.

Nedá nám opomenúť ani skutočnosť, že Grandhotel Praha sa stal víťazom v súťaži Heritage Hotels of Europe Awards 2019, ktorá oceňuje najlepšie historické hotely Európy. Prvenstvo si vyslúžil v kategórii Heritage & Wellness. Navyše, v tomto prípade išlo o obhajobu víťazstva z predošlého roka, čo sa stalo v histórii tejto súťaže vôbec po prvý raz.

Prekrásny panoramatický záber na Grandhotel Praha s Vysokými Tatrami v pozadí.
Zdroj: tmrhotels.com


Podarilo sa vám v minulosti navštíviť niektorý z nami vybraných najkrajších a najobľúbenejších hotelov Európy? Podeľte sa s nami o vaše zážitky a skúsenosti. Mimochodom, ktorý európsky hotel by ste do podobného zoznamu zaradili vy?

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :