Najkrajšie hotely sveta: Spoznajte krásy Afriky - byvanie.in

Keďže virtuálnu prehliadku najkrajších európskych aj amerických hotelov máme úspešne za sebou, rozhodli sme sa naše kroky nasmerovať ďalej. Náš cestovateľský kompas nás najnovšie zaviedol za najkrajšími hotelmi sveta do Afriky. A že tam majú skutočne prekrásne hotely – o tom sa presvedčíte v nasledujúcich riadkoch.

Jedine, že ste Afriku už v minulosti navštívili a presvedčili sa tak o kráse jej hotelov a prírody na vlastné oči.

Najkrajšie hotely – Afrika

Najkrajšie hotely sveta, ktoré sme tentokrát hľadali v Afrike, sme opäť vyberali zvnútra našej redakcie na základe osobných preferencií a sympatií. Aj preto budeme radi, keď sa s nami po ich prezretí podelíte o vaše názory. Každopádne, toto je náš zoznam 10 najkrajších hotelov Afriky.

10. Ellerman House

Hotelom Ellerman House začíname náš rebríček z toho dôvodu, že podľa slov jeho generálneho manažéra Paula Bruce-Branda môže hosťom ponúknuť to najlepšie z Južnej Afriky. Pri návšteve hotela Ellerman House sa obklopíte národnými pokladmi, výnimočnými príchuťami, ničím nerušeným výhľadom, sladkými zvukmi a jedinečnou atmosférou s úprimnou pohostinnosťou celého personálu. Okrem toho si môžete vychutnať kúpele, galériu súčasného umenia, vínnu galériu, fitnescentrum, kaskádové terasy a mnoho ďalšieho.

Ellerman House je zárukou výnimočných zážitkov sprevádzaných veľkorysou pohostinnosťou a rafinovanými službami, akými je napríklad aj tvorba itinerárov a výletov do vysnívaných afrických destinácií.
Zdroj obrázka: ellerman.co.za

9. Royal Mansour Marrakech

Royal Mansour Marrakech je nadčasový, nezabudnuteľný a výnimočný hotel opradený luxusom. Svojim návštevníkom sľubuje tradičnú architektúru, svieže záhrady a mimoriadne sofistikovaný interiérový dizajn. Izby a apartmány tohto unikátneho hotela boli totižto nahradené luxusnými historickými domami zvanými aj Rijády a chodby zase kľukatými uličkami.

Pohľad do unikátneho hotela Royal Mansour Marrakech.
Zdroj obrázka: royalmansour.com

8. Only&One Le Saint Géran

Kúsok od východného pobrežia Madagaskaru, obklopený teplým Indickým oceánom, nekonečnými plážami a azúrovými lagúnami, leží populárny Maurícius. Práve na ňom môžete nájsť dychberúci hotel Only&One Le Saint Géran. Nadčasový hotel v kombinácii s prírodným rajom predpovedá nielen jedinečné dobrodružstvo, ale taktiež dokonalý oddych.

Only&One Le Saint Géran v sebe snúbi spojenie čarovnej prírody a prekrásneho interiéru.
Zdroj obrázka: oneandonlyresorts.com

7. Tongabezi

Pre Tongabezi platí, že žiadny deň nemusí mať vopred stanovený priebeh. Počas pobytu v tomto nevšednom hoteli v exotickej Zambii si totižto môžete každý deň vyberať zo širokej ponuky prírodných zážitkov. Samozrejme, okrem toho môžete aj len tak leňošiť. Zažiť nespútanú prírodu na čele s Viktoriinimi vodopádmi by však pravdepodobne dostalo prednosť pred leňošením.

Toto je len jeden z mála úžasných pohľadov, ktoré sa vám môžu naskytnúť z Tongabezi.
Zdroj obrázka: tongabezi.com

6. Victoria Falls Safari Lodge

Vidieť fascinujúce Viktóriine vodopády môžete aj počas pobytu vo Victoria Falls Safari Lodge. Jeden z najpozoruhodnejších prírodných divov sveta sa nachádza len približne 4 km od spomínaného hotela, ktorý tak ponúka svojim návštevníkom doslova a do písmena nezabudnuteľný zážitok. Za zmienku stojí aj nekonečný výhľad na africkú prírodu plnú divokého života.

V takomto úžasnom prostredí sa nachádza hotel Victoria Falls Safari Lodge.
Zdroj obrázka: victoria-falls-safari-lodge.com

5. La Residence

Medzi nami vybrané najkrajšie hotely sveta, v tomto prípade konkrétne Afriky, sa dostal aj hotel La Residence, ktorý je obklopený vinicami, olivovými a slivkovými sadmi a nádhernou horskou kulisou. Toto všetko vytvára unikátny a úchvatný výhľad na okolité prostredie.

Vďaka hotelu La Residence sa prenesiete do sveta krásy, luxusu a maximálneho pokoja. Okrem toho sa môžete kochať trblietavými indickými lustrami a stenami zdobenými originálnymi umeleckými dielami a obrovskými zrkadlami.

Úžasný výhľad na prekrásnu prírodu je jedným z lákadiel hotela La Residence.
Zdroj obrázka: theroyalportfolio.com

4. Es Saadi

Keď prídete do Es Saadi, bude vás vítať autentická marocká pohostinnosť. Pohostinstvo bolo totižto vždy základnou hodnotou pre zakladateľov tohto rezortu. Možno aj v dôsledku toho sa môže hotel Es Saadi pochváliť, že od svojho založenia v roku 1952 hostil nespočetné množstvo medzinárodných celebrít, umelcov a členov kráľovskej rodiny.

Jedným z návštevníkov hotela Es Saadi bol v minulosti aj svetoznámy herec Leonardo DiCaprio.
Zdroj obrázka: essaadi.com

3. Elewana Arusha Coffee Lodge

Hotel Elewana Arusha Coffee Lodge sa nachádza na okraji rušného a živého mesta Arusha. Nájdete ho ukrytý pri jednej z najväčších tanzánijských kávových plantáží. V skratke, ideálne útočisko na pohodovú relaxáciu spojenú s nezabudnuteľným zážitkom.

Prekrásny pohľad na vysvietený hotel Elewana Arusha Coffee Lodge.
Zdroj obrázka: elewanacollection.com

2. The Oyster Box

The Oyster Box patrí k najobľúbenejším hotelom Južnej Afriky. Prečo? Možno pre jeho výbornú lokalitu, keďže sa nachádza len 15 minút od letiska, a možno pre fantastický výhľad na Indický oceán a ikonický maják, ktorý ponúka svojim hosťom.

Hotel The Oyster Box sa opiera aj o svoju nadčasovú eleganciu.
Zdroj obrázka: oysterboxhotel.com

1. La Mamounia 

La Mamounia sa nachádza len pár krokov od námestia Jemaa el-Fnaa v Marakéši a ponúka nadštandardný luxus a komfort 5-hviezdičkového palácového hotela. Priestory hotela sa môžu pochváliť neuveriteľným výhľadom do záhrad, na pohorie Atlas a na mešitu Koutoubia.

Aj takto môže vyzerať úžasný výhľad na mešitu Koutoubia.
Zdroj obrázka: mamounia.com

Ktorý africký hotel si získal vašu priazeň?

Tak, ktorý z nami vybraných najkrajších hotelov Afriky si získal vašu priazeň? Prípadne, mali ste už príležitosť niektorý z nich navštíviť? Podeľte sa s nami o vaše zážitky.
Mimochodom, pokiaľ je vaša duša oddaná cestovaniu, možno by vás mohli zaujať aj naše staršie články, v ktorých sme si posvietili na 10 najkrajších budov na svete, resp. 10 miest s najkrajšou architektúrou. V oboch prípadoch sme nevynechali ani prekrásne slovenské bonusy.

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :