Čo rozhodne patrí k zariadeniu obývacej izby? - Byvaniein.sk

Obývacia izba je jednoznačne hlavnou „spoločenskou“ časťou každej domácnosti. Nielenže tu často trávime voľný čas so svojou rodinou, ale zároveň je to miestnosť, v ktorej „prijímame“ návštevy. Samozrejme, mala by byť na to adekvátne zariadená.

Sedacia súprava a konferenčný stolík

Ktorý nábytok môžeme považovať za základný ak budeme hovoriť o zariaďovaní obývacej izby? A to bez ohľadu na to, či ide o bytovú obývačku, alebo modernú otvorenú obývaciu izbu v dome aj s veľkým HS portálom na terasu atď.

Absolútnym základom a vo väčšine moderných obývačiek aj hlavnou dominantou je sedacia súprava. Či už pôjde o naozaj veľkú sedaciu súpravu v tvare písmena U, alebo menšiu, prípadne doplnenú štýlovým kreslom, je pravdepodobné, že pôjde o prvý nábytok do obývacej izby, ktorý si budete vyberať.

Do „sedacej časti“ obývacej izby zákonite patrí aj konferenčný stolík. Zväčša naň odkladáme diaľkový ovládač alebo práve rozčítaný časopis, no a keď k nám príde návšteva, je práve konferenčný stolík tým kusom nábytku, na ktorom je pripravené občerstvenie.

Obývacia stena, knižnica a aj nejaká tá dekorácia

Prejdime teraz k nábytku, ktorý bol dominantou obývacích izieb v minulosti. Áno, sú to obývacie steny. Trend obrovských obývacích stien je za nami, teraz sa preferuje minimalizmus. Veľakrát sú tak obývacie steny „osekané“ len na praktické TV skrinky.

Čo však môžete k minimalistickej obývacej stene určite pridať, je knižnica. Pre milovníkov kníh je knižnica v obývačke absolútnou nevyhnutnosťou, ale jej využitie nemusí spočívať „len“ v tom, že ju zaplníte knihami. Aspoň čiastočne ju môžete využiť aj na kvety, rôzne dekorácie, či zarámované fotografie.

A tým sa dostávame k poslednej veci, ktorá síce nie je nábytok, ale môžete ju brať ako taký bonusový tip. Umiestnite do svojej obývacej izby aspoň jeden výraznejší dekoračný prvok. Či pôjde o obraz, väčšiu fotografiu, alebo niečo iné, to necháme na vás. Rozhodne však aj takáto „drobnosť“ dodá vašej obývačke luxusnejší nádych.

Zdroj obrázka: Autor: Cinematographer / Stock.adobe.com

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :