Aktuálne trendy v architektúre pre rok 2022 - Byvaniein.sk

Architektúra je veľmi rozsiahla oblasť, a aj práve preto sa jej trendy z roka na rok menia. Aj keď ide niekedy len o malý posun, prvky v domácnosti sa dostávajú na iný level. Aktuálne trendy v architektúre pre rok 2021 boli veľmi špecifické. Ako to bude tento rok? V našej redakcii sme si pre vás pripravili prehľad aktuálnych trendov pre rok 2022.

Top 8 trendov v architektúre pre rok 2022

Konkretizovať 8 trendov pre aktuálny rok nie je jednoduché. Dôvodom je, že každý má iný vkus na prvky v domácnosti či postavenie domu. Vybrali sme pre vás top 8 trendov, ktoré sú špecifické pre stavbu domu či zariadenie interiéru domácnosti. Veríme, že sa inšpirujete a niektoré z týchto prvkov uplatníte aj u vás doma.

Veľký dôraz na minimalizmus

V roku 2022 sa postupne vracia dôraz na minimalizmus, čo sa týka zariaďovania domácnosti a umiestnenia nábytku. Ľudia obľubujú domov, ktorý nie je príliš preplnený, no zároveň je maximálne útulný a príjemný.

Prvky s nádychom minimalizmu, ktoré si môžete dať aj do vašej domácnosti, môžu byť vo forme precízneho spracovania nábytku či tkanín v podobe vzorovaných kobercov. Aj keď ide o maličkosti, rozhodne to vie domov maximálne spríjemniť, vďaka čomu sa dôraz na minimalizmus stáva obľúbeným trendom v roku 2022.

Meditačný kútik na relaxáciu

Posledné roky nás všetkých ovládla pandémia Covid-19. Už je toho na nás až príliš, a tak každému padne vhod chvíľka pre seba. V roku 2022 sa tak dostáva do popredia špeciálny meditačný kútik, kde budete mať možnosť nachvíľu vypnúť od reality.

V súčasnej dobe nám padne vhod, keď odpojíme internet, mobil dáme bokom a vypneme televíziu. V meditačnom kútiku môžete realizovať duchovné cvičenia, ktoré vám pomôžu zvládať súčasnú situáciu lepšie.

Prispôsobenie sa na prácu z domu

Nikdy nemôžeme vedieť, kedy budeme odkázaní na prácu z domu. V dnešnej dobe je to už skôr normálna vec, ako niečo nezvyčajné. Domácnosť by ste si tak mali prispôsobiť tomu, aby ste mohli pracovať z domu bez obmedzení. Postačí vám na to vlastný kútik, kde si dáte pracovný stôl, notebook a pohodlnú stoličku či kreslo.

Domácnosti v roku 2022 tak modifikujú svoj interiér na to, aby sa prispôsobili práci z domu. Obľúbené rozloženie pracovného stola je také, kde vidíte von oknom a nie ste zatvorení len v tmavej miestnosti. Oživiť si to môžete aj zaobstaraním kvetov alebo fotografií so svojimi blízkymi.

Farba roka 2022

Každý rok má svoju obľúbenú farbu, ktorá je trendom snáď v každom priemysle a platí to aj pre architektúru. Farba roka 2022 je veľmi špecifická a jej názov je Very Peri. Pozostáva z modrého a červeného odtieňa, pričom ich kombinácia priaznivo vplýva na psychiku človeka. Ide o farbu, ktorá je, takpovediac, prepojená s prírodou a dokáže v každej domácnosti vytvoriť špecifickú atmosféru.

Very Peri je veľmi obľúbená pre prvky v kúpeľni, spálni či v pracovnej miestnosti. Táto farba je jedinečná a produkty, ktoré sú v jej odtieni, sú veľmi obľúbené. V dnešnej dobe je však dobré, ak sa v oblasti, ktorá sa týka architektúry, riadite tým, že menej je jednoducho niekedy viac. Ak máte radi viac farieb, nie je to zlé. Môžete ich, samozrejme, použiť. Avšak musíte vedieť, ako farby správne kombinovať. Poradiť sa môžete aj pri návrhu domu alebo pri výbere nábytku.

Ekologické prvky

Čoraz viac sa ľudia zaoberajú témou, akou je ekológia a v roku 2022 tomu nebude inak. Každý sa snaží vytvoriť si okolo seba čo najviac ekologické prostredie, a to je dôvod, prečo sú obľúbené čisto prírodné prvky do domácností.

Ide napríklad o vysoko ekologické svietidlá či nábytok z masívneho dreva. V súčasnej dobe sa využívajú aj rastliny ako stavebný materiál a musíme uznať, že ide o skvelý nápad. Týmto spôsobom sa inšpiruje množstvo domácností a dizajn dokáže doladiť napríklad aj klasický mach, ktorý sa dáva na stenu. Ten je obľúbený napríklad v kúpeľni, kde vytvára dokonalú atmosféru a príjemne zvlhčuje vzduch

Priestor na cvičenie

Keďže sú v dnešnej dobe často zatvorené fitness centrá, ľudia hľadajú iné spôsoby, ako si zacvičiť. Niektorí sa vyberú von, no keď počasie nepraje, nemajú na výber a zacvičia si doma. Priestor na cvičenie v domácnosti sa rozhodne oplatí. Môžete si zaobstarať základné pomôcky, poprípade ťažšie stroje. Všetko záleží od vašich preferencií a možností.

Trendy v architektúre pre rok 2022 sa tak rozhodne budú týkať aj multifunkčných priestorov tohto typu. Dokonca, ľudia si začali takéto miesta vytvárať aj priamo v obývačke a my musíme uznať, že to dodá miestnosti dokonalú atmosféru.

Jednoduché farby fasády

Je v poriadku, že po istej dobe sa farba na fasáde začne ničiť. Ak premýšľate nad rekonštrukciou a zvolením iného odtieňu, trendy v architektúre pre rok 2022 majú na to jasný názor. Menej je niekedy viac. To znamená, že fasády by mali byť jednoduché, pričom sú preferované svetlejšie farby, ako je napríklad klasická biela.

Prekombinovanie farieb a štýlov by mohlo viesť k chaotickosti a nevyzeralo by to dobre. Samozrejme, nič nepokazíte ani tmavými farbami, avšak vždy treba myslieť na vhodnú kombináciu prvkov na dome.

Inovatívne prvky, ktoré neomrzia

Tak ako aj tvar budovy, aj prvky v domácnosti môžu byť inovatívne. V dnešnej modernej dobe máme širokú škálu možností, ako zmodernizovať svoj domov. Obľúbená je umelá inteligencia, ale aj robotické vysávače či ovládanie práčky a umývačky pomocou smartfónu.

To všetko a ešte oveľa viac nám ponúka dnešná doba. Preto neváhajte a využite tieto inovatívne služby, ktoré vám uľahčia život. Vďaka tomu ušetríte množstvo energie a jednoznačne je to investícia, ktorá sa oplatí.

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :