Najkrajšie hotely sveta - to najlepšie z Austrálie - byvanie.in

Vedeli ste, že v Austrálii žije trikrát viac oviec ako ľudí? Okrem toho ide o jediný kontinent naprieč celým svetom, kde by ste márne hľadali čo i len jednu aktívnu sopku. A práve do takejto zaujímavej krajiny sme sa pozreli aj v rámci nášho cestovateľského seriálu o najkrajších hoteloch sveta. Konkrétne povedané, posvietili sme si na najkrajšie hotely, ktoré môžete nájsť v Austrálii.

Najkrajšie hotely Austrálie

V súvislosti s Austráliou ako takou stojí za zmienku aj skutočnosť, že ak by ste každý deň navštívili jednu novú austrálsku pláž, trvalo by vám viac ako 27 rokov, kým by ste ich videli všetky. Šialené, však? No keďže toto nemá byť článok so zaujímavosťami o Austrálii, vrátime sa späť k téme. Toto je podľa nás 10 najkrajších hotelov Austrálie.

10. Saffire Freycinet

Našu virtuálnu prehliadku najkrajšími hotelmi sveta, konkrétne tými austrálskymi, začíname v tasmánskom zálive Coles Bay, kde sa nachádza očarujúci hotel Saffire Freycinet. Tento hotel je charakteristický predovšetkým svojím jedinečným dizajnom. Všetkým návštevníkom ponúka nezabudnuteľné, autentické a zároveň pohlcujúce spojenie s nádherným národným parkom Freycinet.

Ako vidieť už z úvodnej fotografie, pohľad na hotel Saffire Freycinet príznačne pripomína raju.
Zdroj obrázka: saffire-freycinet.com.au

9. Capella Lodge

Hotel Capella Lodge môžeme bez ostychu označiť za akési prémiové a zároveň luxusné útočisko na ostrove Lord Howe Island. Presnejšie, nachádza sa na úpätí Mount Gower a Lidgbird, pričom ponúka očarujúci a osviežujúci výhľad na okolitú prírodu. Obzvlášť zaujímavým je v súvislosti s hotelom Capella Lodge moderný architektonický dizajn, ktorý odzrkadľuje povestného ducha austrálskych plážových domčekov.

Výhľad na okolitú prírodu zahŕňa dominantný útes, šíry oceán a zvlnené pastviny.
Zdroj obrázka: capellalodge.com.au

TIP NA ČLÁNOK: Najkrajšie hotely sveta: Európa

8. Qualia

Hotel Qualia je takpovediac oázou v austrálskom štýle, ktorá kombinuje luxus s priateľským servisom. Nachádza sa na najsevernejšom cípe ostrova Hamilton a je ideálnym miestom na objavovanie vyhlásených austrálskych miest. Skvelým príkladom je ako pláž Whitehaven Beach, tak Veľký bariérový útes. 

Harmonický dizajn hotela Qualia má na svedomí austrálsky dizajnér Chris Beckingham. Zaujímavosťou je, že jeho cieľom bolo vytvoriť spoločne s rodinou Oatleyovcov luxusné austrálske útočisko, ktoré dokáže stimulovať zmysly návštevníkov a dopraje im akýsi vonkajší únik.

Čo myslíte? Podaril sa im ich úmysel?
Zdroj obrázka: qualia.com.au

7. Emirates One&Only Wolgan Valley

Útulný Emirates One&Only Wolgan Valley nájdete asi 3 hodiny od Sydney. Je zasadený v oblasti Veľkých modrých hôr medzi národnými parkami Wollemi a Gardens, kde sa môžete dostať buď súkromnou autoslužbou, alebo nezabudnuteľným letom helikoptérou.

Oblasť Wolgan Valley je dlhá približne 26 kilometrov a široká zhruba 7 kilometrov.
Zdroj obrázka: oneandonlyresorts.com

6. The Louise

Hotel The Louise sme vybrali do nášho zoznamu najkrajších svetových hotelov z jedného prostého dôvodu. Nachádza sa v Barossa Valley, čo je vychýrená austrálska vinárska oblasť. Nemusíte sa preto obávať, že by ste v tomto hoteli pocítili núdzu o famózne kulinárske zážitky.

Majiteľmi The Louise sú už od roku 2005 Jim a Helen Carreker.
Zdroj obrázka: thelouise.com.au

TIP NA ČLÁNOK: Najkrajšie hotely sveta: Amerika

5. Bamurru Plains

Bamurru Plains si získal našu priazeň kvôli svojmu nevšednému luxusu. Ako je uvedené aj na oficiálnych stránkach tohto hotela, skutočným luxusom Bamurru Plains je jeho poloha. Nádherná oblasť na okraji národného parku Kakadu, kde sa tento hotel nachádza, pozostáva približne z 300 kilometrov štvorcových čistej divočiny. Toto nespútané územie je domovom jednej z najväčších populácií krokodílov na svete.

Pohľad na takzvaný Safari Bungalow.
Zdroj obrázka: bamurruplains.com

4. COMO The Treasury

Z trochu iného súdka sme vylovili hotel COMO The Treasury. Navštíviť ho môžete v historickom srdci mesta Perth. COMO The Treasury je 48-izbový moderný a zároveň luxusný hotel, ktorý našiel svoje miesto v budove z 19. storočia. Známy je nielen vďaka prostrediu, v ktorom sa nachádza, ale taktiež kvôli presláveným wellness procedúram COMO Shambhala.

Pohľad na historickú budovu hotela COMO The Treasury.
Zdroj obrázka: comohotels.com

TIP NA ČLÁNOK: Najkrajšie hotely sveta: Afrika

3. Groote Eylandt Lodge

Groote Eylandt Lodge sa môže pochváliť 60 izbami a moderným vybavením vrátane veľkej recepcie a reštaurácie, konferenčných a telocvičných priestorov, kultúrnej budovy a veľkých bazénov. Na návštevníkov čaká prekrásna príroda, čistá voda, nahliadnutie do tamojšej kultúry a aj relaxačné golfové ihrisko.

Aj takýto prekrásny exteriér na vás čaká v rámci Groote Eylandt Lodge.
Zdroj obrázka: grooteeylandtlodge.com.au

2. Mitchelton Hotel

Mitchelton Hotel, ktorý môžete navštíviť v známej vinárskej oblasti Goulburn Valley, si vyslúžil miesto v našom zozname najkrajších austrálskych hotelov pre svoju nevšednú architektúru. Renomé dodáva tomuto hotelu predovšetkým skutočnosť, že o navrhnutie každej z jeho izieb sa postaralo uznávané austrálske interiérové štúdio Hecker Guthrie. Izby v Mitchelton Hotel sú ladené do zemitých odtieňov a kombinované s moderným luxusom.

Bohatá história Mitcheltonu siaha až do roku 1836, keď na toto miesto narazil Thomas Mitchell počas 900 kilometrov dlhej cesty zo Sydney do Melbourne.
Zdroj obrázka: mitchelton.com.au

1. Longitude 131°

Našu prehliadku najkrajších hotelov Ázie ukončíme veľkolepým spôsobom. Pomôže nám v tom komplex Longitude 131°, ktorý pozostáva zo 16 stanových jednotiek zasadených do srdca nespútanej prírody. Poznávacie znaky – pred očami rozprávkový výhľad na ikonickú vyvýšeninu Uluru a v pätách divoká púšť Kata Tjuta.

Pohľad na Longitude 131° z vtáčej perspektívy doslova a do písmena vyráža dych.
Zdroj obrázka: longitude131.com.au

TIP NA ČLÁNOK: Najkrajšie hotely sveta: Ázia

Víťazom spomedzi najkrajších austrálskych hotelov sa stáva…

… ten hotel, ktorý sa priblížil k vášmu srdcu najbližšie. Na druhej strane, každý z nich mal určite čo-to do seba. Prehlásiť tak o niektorom z nich, že bol najkrajší, by bolo ešte subjektívnejšou záležitosťou ako náš výber 10 najkrajších. Pokiaľ vám ale niektorý z nich skutočne učaroval viac ako ostatné, radi si to prečítame v komentároch, ktoré nám môžete zanechať o čosi nižšie.Ak by ste potrebovali na rozhodnutie ešte nejakú tú minútku, pozrite sa zatiaľ na najkrajšie budovy na svete či mestá s najkrajšou architektúrou. Po pohľade na najkrajšie hotely Austrálie to bude ďalšie pohladenie vašich očí.

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :