Sprievodca výberom záhradnej hojdačky: Aké máte možnosti? - Byvaniein.sk

Obľúbenou súčasťou každej väčšej záhrady alebo terasy sú hojdačky, ktoré vám poskytnú miesto na dokonalý relax. Na trhu dnes nájdete milión možností, materiálov a prevedení. Podľa čoho si vybrať tú pravú hojdačku? Poradíme vám v článku.

Záhradnú hojdačku zaiste ocenia vaši najmenší. Možno ju však potrebujete pre seba a svojich priateľov k tomu, aby ste si večer užili tip top letnú grilovačku či večernú party. Pripravili sme pre vás prehľad typov hojdačiek, ktoré nájdete na trhu. 

Typy hojdačiek

Na začiatku je najjednoduchšie hojdačky podľa druhu rozdeliť na:

 • detské hojdačky
 • záhradné hojdačky
 • závesné kreslá

Ďalším dôležitým parametrom výberu je materiál produktu. Hojdačky sa najčastejšie vyrábajú z:

 • dreva
 • ratanu
 • plastu
 • kovu

Ďalej sa budete musieť rozhodnúť pre konkrétnu farbu záhradnej hojdačky a ďalšie drobnosti, ako napríklad: strieška, vankúše, odnímateľné a prateľné poťahy.

Všetky typy hojdačiek v článku nájdete vo vyhľadávači nábytku a interiérových doplnkov.

Výber detskej záhradnej hojdačky

Radi by ste zaobstarali svojim deťom nejakú detskú hojdačku? Pozrime sa spolu na to, aké máte v tomto prípade možnosti.

Klasická hojdačka na strom

Záhrada je skvelým miestom, na ktorom sa vaše deti môžu bezpečne zabaviť. Hlavne ak bývate v centre mesta alebo niekde, kde o parkoch môžete len snívať.

Pokiaľ sa na vašej záhrade nachádza mohutný strom, využite to, čo vám ponúka. Doprajte svojim deťom závesnú záhradnú hojdačku, ktorú lanami pripevníte na vetvu.

Voľne stojaca hojdačka

Voľne stojaca hojdačka je ideálna do rodín s viacerými deťmi. Väčšinou sa vyrába aspoň s dvoma sedadlami na hojdanie, prípadne aj šmýkačkou. Súprava hojdačiek môže mať aj rebrík, pohyblivý most a ďalšie vymoženosti, ktoré zabavia väčších i menších.

Hojdacie kruhy – Nest hojdačky

Hojdacie kruhy kúpite v rôznych veľkostiach. Sú aj také, ktoré udržia celú rodinu. Väčšinou sa pripevňujú na strom alebo majú vlastnú konštrukciu.

Záhradné hojdačky pre dospelých

Záhradná hojdačka je jednoduchý a vkusný doplnok do vašej záhrady. Ak máte radi klasiku, vyberte si typickú hojdačku, ktorá vyzerá ako záhradná lavička.

Krytá záhradná hojdačka s lavičkou

Pohodlným riešením sú aj drevené či kovové hojdačky v podobe lavičky so strieškou. Tak sa jednoducho schováte pred letnou prehánkou alebo príliš ostrým slnkom.

Za nás vám odporúčame kovovú záhradnú hojdačku, ktorá sa stane krásnym a estetickým doplnkom vašej ekologickej záhrady. Dobre sa udržiavajú a ľahko ich vyčistíte. Malou nevýhodou môže byť, že nie sú pohodlné na 100%. Na druhej strane pôsobia nádherným romantickým dojmom a (ne)pohodlnosť ľahko vyriešite vankúšmi.

Designové závesné kreslá

Závesné záhradné kreslá sú hitom posledných rokov. Ide o náhradu klasickej hojdacej siete.

Aké sú ich najväčšie výhody:

 • sú ideálnym miestom na uvoľnenie a relax
 • majú celoročné využitie: vhodné na záhradu, aj do interiéru
 • sú prenosné a nezaberajú veľa miesta
 • zavesíte ich jednoducho na jeden bod
 • oceníte ich nielen vy, ale aj deti

Máte už svoju záhradnú hojdačku?

Dúfame, že sme vás dostatočne inšpirovali a pri výbere vlastnej záhradnej sedačky budete mať už akú-takú predstavu o tom, čo by ste chceli. Máte už svoju vysnívanú záhradnú hojdačku? V tom prípade sa s nami neváhajte podeliť. Inšpirujete tak nielen nás, ale aj ostatných.

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :