Plánujete začať podnikať z domu? A čo s povinnosťou mať registračné sídlo spoločnosti? - Byvaniein.sk

 

Tak, ako niektoré profesie umožňujú pracovať z domu, je možné z domu aj podnikať. Samozrejme, táto možnosť závisí od toho, čo na výkon svojho podnikania človek potrebuje. Programátori, účtovníci a mnohí ďalší však v podstate potrebujú na svoje podnikanie len počítač. A na ten predsa netreba samostatné firemné priestory.

 

Podnikaním z domu ušetríte za prenájom kancelárie

 

Podnikať v takomto prípade z domu je výhodné. Podnikateľ si nemusí prenajímať drahé kancelárske priestory alebo si takýto priestor rovno kupovať a prípadne riešiť rekonštrukciu kancelárskeho osvetlenia a pod.

 

Oveľa jednoduchšie a lacnejšie je zriadiť si domácu kanceláriu alebo kancelársky kútik, čím je pracovný priestor na podnikanie vyriešený s minimálnymi nákladmi. Nebudeme teraz rozoberať, aké rôzne zariadenie a vybavenie by mala takáto domáca kancelária mať, keďže to je z pomerne veľkej časti subjektívne, ale pozrieme sa na podnikanie z domu z hľadiska jednej veci, ktorú treba riešiť už pri zakladaní spoločnosti: jej sídlo.

 

Aké máte možnosti ohľadom sídla spoločnosti?

 

To, že podnikať sa dá bez samostatných firemných priestorov, nič nemení na fakte, že každá spoločnosť musí mať v obchodnom registri zapísanú adresu sídla. Otázkou teda je: akú adresu sídla si môže začínajúci podnikateľ do obchodného registra zapísať, ak podniká z domu?

 

Možnosti sú v podstate dve: ak to chcete mať úplne bez nákladov, môže si ako sídlo zapísať adresu svojho trvalého pobytu. Jednoduché riešenie, ktoré však má nevýhodu v tom, že na potenciálnych zákazníkov nepôsobí príliš profesionálne. A niekomu môže vadiť aj takéto miešanie podnikania a súkromia.

 

Ak vám pre sídlo vašej spoločnosti z akéhokoľvek dôvodu nevyhovuje adresa vášho trvalého pobytu, alternatívou je prenájom sídla. Nie však reálneho, ale virtuálneho. Práve virtuálne sídlo je ideálnou voľbou (nielen) pre tých, ktorí podnikajú z domu a chcú mať v obchodnom registri zapísanú reprezentatívnu adresu ako sídlo firmy bez toho, aby ich prenájom zruinoval. Virtuálne sídlo si totiž môžete prenajať už od 9€/mes. (a to hovoríme o adrese v hlavnom meste).

 

Zdroj obrázka: pikselstock / Stock.adobe.com

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :