Plánujete novú kuchyňu? Ako do nej dostať maximum úložného priestoru? - Byvaniein.sk

Z hľadiska priestoru patrí kuchyňa medzi najnáročnejšie miestnosti na zariaďovanie. Veď množstvo priestoru zaberie už „len“ pracovná doska, kuchynský drez a množstvo kuchynských spotrebičov, bez ktorých sa v kuchyni nezaobídete. A to sme ešte nespomenuli to veľké množstvo úložného priestoru, ktoré v kuchyni potrebujete. Kde ho popri všetkom ostatnom nájsť?

Využite viac ako jednu stenu

Dlhé roky na trhu dominujú praktické rohové kuchyne. Niet sa čomu diviť, priestor v kuchyni využívajú pomerne efektívne a tak je takáto kuchyňa pre väčšinu jednoznačná voľba. Veď si predstavte, že by ste mali kuchynskú linku len na jednej stene a chceli by ste, aby mala všetko, čo potrebujete a to vrátane dostatočného úložného priestoru. Nemožné!

Kuchynská linka až po strop

Maximalizovať úložný priestor, ktorý vám vaša kuchyňa ponúka, je možné nielen využitím dvoch, či dokonca viacerých stien, ale aj tak, že steny využijete až po strop. Do najvrchnejších častí kuchynskej linky budú samozrejme patriť veci, ktoré využívate len sezónne a nebude vám tak vadiť, že ich nebudete mať úplne poruke. Určite tam neskladujte napríklad najlepšiu kávu do automatického kávovaru, ak si denne robíte hneď niekoľko káv.

Výsuvné potravinové skrine sú moderné a hlavne praktické

K moderným úložným riešeniam patria výsuvné potravinové skrine. Aj napriek tomu, že na šírku nezaberajú príliš veľa miesta, je v nich možné prehľadne uložiť pomerne veľké množstvo surovín, ktoré na prípravu jedál potrebujete.

Využite každý milimeter priestoru

Základom k tomu, aby ste mali v kuchyni dostatok úložného priestoru, je vedieť využiť aj priestor, ktorý mnohí považujú za nevyužiteľný. Či už ide o roh kuchynskej linky, alebo vnútornú stranu dvierok, toto všetko a oveľa viac môžete pretvoriť na dodatočný úložný priestor. Áno, napríklad závesné háčiky a úzke zakladače na spomínanú vnútornú stranu dvierok rozšíria úložný priestor len o trochu, ale keď takýchto drobných úložných priestorov pridáte do svojej kuchyne viac, rozdiel skutočne pocítite.

Zdroj obrázka: rois010 / Stock.adobe.com

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :