Na čo vám poslúži a podľa čoho si vybrať aku skrutkovač? - Byvaniein.sk

Vo svete náradia sa už roky teší veľkej obľube akumulátorové (aku) náradie. Takmer akékoľvek náradie je totiž možné zaobstarať si v aku verzii a uľahčiť si tak rôznorodé práce. Jedným z úplne najobľúbenejších zástupcov tejto kategórie sú aku skrutkovače.

Uľahčite si skrutkovanie

Aku skrutkovače sú takpovediac menšími súrodencami aku vŕtačiek. Zrejme nemusíme vysvetľovať, že aku skrutkovače sú určené na skrutkovanie, takže majú menší rozsah využitia ako aku vŕtačky. Ich výhodou sú však výrazne kompaktnejšie rozmery a nižšia váha, vďaka čomu s nimi môžete skrutkovať aj v ťažšie prístupných miestach a vydržíte s nimi pracovať dlhšie.

Dobrým príkladom využitia aku skrutkovača je zostavovanie nábytku. Určite už nejeden z vás zažil zostavovanie nábytku len s ručnými skrutkovačmi. Ak išlo o veľkú skriňu alebo toho nábytku bolo viac, ručné skrutkovanie bolo nielen zdĺhavé, ale aj náročné. A vo finále priskrutkovať pekné nábytkové úchytky bolo hotovým vykúpením. S aku skrutkovačom by ste to hravo zvládli v oveľa kratšom čase.

Základné parametre pri výbere

Spoľahlivé aku skrutkovače sú tak praktickými pomocníkmi v každej domácnosti. Ako si však vybrať ten pravý? V prvom rade je potrebné zvážiť, či chcete lacnejší aku skrutkovač bez skľučovadla, ktorý zvládne naozaj len skrutkovanie, alebo siahnete po univerzálnejšom aku skrutkovači so skľučovadlom, za ktorý si síce priplatíte, ale už pôjde o univerzálnejší kus náradia, ktorý zvládne napr. aj vŕtanie (samozrejme s limitmi, keďže stále hovoríme o skrutkovačoch a nie o plnohodnotných vŕtačkách).

Ďalším parametrom podstatným pre funkčnosť aku skrutkovača je počet prevodových stupňov. Ak ich je viac, skrutkovač umožňuje väčšiu reguláciu otáčok. V drvivej väčšine je možné sa stretnúť s dvojrýchlostnými aku skrutkovačmi.

Do tretice základných parametrov tu máme kapacitu batérie. Čím je vyššia, tým viac práce so skrutkovačom urobíte predtým, ako ho bude nutné nabiť alebo vymeniť mu batériu. Základné modely používajú batérie s kapacitou 1 300 – 1 500 mAh, pri tých drahších sú bežné batérie s kapacitou 2 000 mAh.

Zdroj obrázka: bnenin / Stock.adobe.com

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :