Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/data/0/a/0a36b92d-7a48-4e26-a723-912e4337cb69/byvaniein.sk/web/) is not within the allowed path(s): (/www/doc/www.byvaniein.sk:/disk2/doc/www.byvaniein.sk:/usr/share/php:/www/tmp:/tmp) in /www/doc/www.byvaniein.sk/www/wp-content/plugins/duplicator-pro/classes/utilities/class.u.migration.php on line 279
Kameň má ideálne vlastnosti na použitie v interiéri. Kde ho môžete aplikovať? - Byvaniein.sk

Spomedzi prírodných materiálov sa v interiéroch používa najčastejšie asi drevo. Nie je však jediné. Aj kameň (prírodný, ale aj technický) má vlastnosti, ktoré ho predurčujú na rôznorodé použitie. Chcete niekoľko inšpirácií? Tak čítajte ďalej!

 

Najčastejšie možno nájsť kameň v kuchyni

 

Zrejme najčastejšie sa kameň v interiéri používa vo forme pracovnej dosky do kuchyne. Nielenže má takáto pracovná doska nadčasový dizajn, zároveň sa vyznačuje vysokou tvrdosťou a odolnosťou, čo sú vlastnosti, ktoré by každá luxusná pracovná doska v kuchyni mala mať.

 

Z rovnakého kameňa môžete mať však aj drez. Áno, rozhodne nejde o niečo, s čím by sa mohol pochváliť ktokoľvek, ale ak si nájdete dobré kamenárstvo, nebude to pre nich problém.

 

Ďalším častým využitím sú stoly. Jedálenské, konferenčné, či pracovné, všetky môžu mať kamennú vrchnú dosku, prípadne môžu byť celé z kameňa. Vysoká odolnosť kameňa zaručí, že takýto stôl vám bude slúžiť dlhé roky.

 

Kúpeľňa a oveľa viac

 

Samostatnou kategóriou, čo sa použitia kameňa v interiéri týka, sú kúpeľne. Umývadlová doska, dlažba, obklad, či police, to všetko môže byť v kúpeľni z kameňa. Hodí sa do moderných kúpeľní, ale zapadne aj do kúpeľní zariadených v retro štýle. Ak chcete, aby vaša kúpeľňa vyzerala ako kúpeľne luxusných hotelov, kameň vám k tomu pomôže.

 

A teraz niečo pre tých, ktorí bývajú v rodinnom dome alebo sa chystajú svoj dom stavať. Ak je alebo bude jeho súčasťou aj krb, môže byť jeho obklad z kameňa. Áno, požiadavky na materiál, ktorým má byť obložený krb, sú vysoké, ale kameň ich bez problémov spĺňa.

 

Na záver ešte jeden tip na využitie kameňa v interiéri, ktorý je možné aplikovať hneď vo viacerých miestnostiach. Ide totižto o parapety. Kamenné parapety váš interiér rozhodne odlíšia od domácností ostatných, ktorí sa uspokoja s obyčajnými plastovými parapetmi.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Summer Paradive / Stock.adobe.com

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :