Ako obmedziť výskyt škodcov v záhrade? Zbavte sa ich rýchlo a jednoducho! - Byvaniein.sk
Krtko v záhrade, zdroj obrázok: Pixabay.com

Pre každého záhradníka je dôležité udržiavať svoju záhradu v čo najlepšom stave a chrániť ju tak pred výskytom škodcov. Práve škodcovia totiž môžu na záhrade spôsobiť veľké škody a znehodnotiť tak výsledky vašej práce pestovania rôznych druhov. Prinášame vám preto niekoľko overených a zaručených tipov, ako sa ich zbaviť!

Prilákajte prirodzené predátory

Aj napriek tomu, že v súčasnej dobe existuje spektrum prípravkov určených na odlákanie škodcov, ako sú napríklad pesticídy, nie všetky z nich sú také účinné, ako sa o nich hovorí. Dokážu totiž škodce len odpudiť a nie ich zabiť. To znamená, že na vašu záhradu sa tak môžu kedykoľvek vrátiť.

Preto odporúčame prilákať prirodzené predátory, ako sú napríklad lienky, žaby alebo vtáky. Vďaka nim máte šancu zabrániť aj tým najhorším možným scenárom.

Použite chilli sprej

Vedeli ste o tom, že chilli sprej vám môže pomôcť pri znížení výskytu vošiek, roztočov a molíc? Výhodou tejto metódy je, že nezabíja dospelé jedince, ale ich vajíčka obalí olejovitou hmotou, čím zabráni ich liahnutiu. Chilli sprej výborne funguje na odpudenie škodcov. Štipľavá látka kapsaicín totiž dokáže do vysokej miery popáliť ústa akéhokoľvek škodca, ktorý sa ho pokúsi zjesť.

Udržiavajte zdravú pôdu

Ak chcete chrániť vašu záhradu pred výskytom škodcov, mali by ste udržiavať čo najzdravšiu pôdu. Odporúčame pravidelné hnojenie, správnu úpravu pôdy a mulčovanie. To všetko totiž dokáže prispieť k silnejšiemu a odolnejšiemu rastu plodov. Neváhajte používať organické hnojivá a kompost, ktoré poskytujú potrebné živiny pre rastliny.

V neposlednom rade, svoje rastliny by ste mali pravidelne kontrolovať. Umožní vám to totiž odhaliť aj prípadné problémy so škodcami, a to včas. Neustále sa snažte hľadať príznaky poškodenia, vďaka čomu máte šancu odhaliť problém v skorej fáze a úspešne ho tak vyriešiť.

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :