Plánujete stavať dom? Prečo zvážiť ako stavebný materiál aj drevo? - Byvaniein.sk

Stavba domu je pre väčšinu ľudí životnou investíciou. Tým pádom je nutné každú jednu voľbu, pred ktorú vás stavba postaví, dobre zvážiť. A začína to hneď na začiatku, pri výbere materiálu, z ktorého bude dom postavený.

Materiál, ktorý má stále čo ponúknuť

Samozrejme, najskôr treba mať pozemok a potom môžete riešiť dom. Ak ste si však už svoj pozemok vybrali a za sebou máte aj základné rozhodovanie týkajúce sa toho, kde konkrétne bude dom stáť, kde pripravíte jamu, do ktorej vám dodávateľ betónových žúmp Bratislava dovezie vašu jednokomorovú alebo viackomorovú žumpu a podobne, určite je potrebné finálne sa rozhodnúť, aký materiál použijete na stavbu domu.

Skvelou voľbou je klasický stavebný materiál, ktorým je drevo. Áno, drevo sa na výstavbu obydlí používa odnepamäti, ale to neznamená, že nemá čo ponúknuť ani v súčasnosti. Hlavnú úlohu totiž hrá pri realizácii panelových prefabrikovaných montovaných stavieb na báze dreva, ktoré sa bežne označujú ako drevostavby.

Základné informácie o moderných drevostavbách

Takéto drevostavby sú tvorené zvislými nosnými konštrukciami – panelmi. Tie vznikajú vo výrobnej hale a na stavbu sa dovážajú už pripravené na okamžitú montáž. Vďaka tomu je takáto stavba vyrobená s maximálnou presnosťou. Na výrobu totiž negatívnym spôsobom nevplýva počasie, ako je tomu pri konvenčných stavbách a tiež je možné pripravené panely dôkladne skontrolovať.

Montáž dovezených panelov je potom extrémne rýchla. Hrubá stavba je totiž hotová len za 2 dni! Jej súčasťou je aj záklop a stropný systém, ktorý umožňuje mať plne pochôdzne podkrovie. Tým sa dostávame ešte k typom domov, ktoré je možné realizovať ako drevodomy. Stručne povedané, všetky. Či už ide o bungalov, viacpodlažný dom (až do 3 nadzemných podlaží) a ako sme už avizovali, dom s obytným podkrovím. Výber je len na vás.

Zdroj obrázka: bilanol / Stock.adobe.com

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :