Ktoré parametre sú najdôležitejšie pri výbere dlažby na terasu? - Byvaniein.sk

Výber dlažby na terasu sa líši od výberu podlahy v interiéri minimálne v tom, že musíte počítať s poveternostnými vplyvmi, ktoré budú počas rokov na dlažbu pôsobiť. Dážď, sneh, veľké zmeny teplôt, či UV žiarenie, s tým všetkým treba počítať popri ostatných požiadavkách na terasovú dlažbu. Ktoré sú teda tie najdôležitejšie parametre, na ktoré sa pri výbere dlažby na terasu zamerať?

Mrazuvzdornosť je základ

Aj keď v súčasnosti je v podstate samozrejmosťou, na úvod predsa len spomenieme mrazuvzdornosť. Tak či tak je dobré si overiť, či je vami vyhliadnutá dlažba mrazuvzdorná, aby zvládla aj zimy.

Poteší aj nízka nasiakavosť

K dlhodobému uchovaniu pekného vzhľadu terasovej dlažby prispieva aj to, ak má nízku nasiakavosť. Žiadne limity pre dlažbu na terasu sa tu nestanovujú, ale treba vziať do úvahy, že čím je dlažba menej nasiakavá, tým sa jednoduchšie udržiava a je odolnejšia voči ťažko odstrániteľným škvrnám.

Akú triedu oderu zvoliť, aby si dlažba uchovala svoj vzhľad?

Pri triede oderu (PEI) si už treba dávať pozor na konkrétne hodnoty. Týchto tried je 5, pričom platí, že čím vyššie číslo, tým je dlažba odolnejšia. Pre dlažbu na terasu alebo balkón je potrebná aspoň trieda 3. V prípade lesklých a tmavých povrchov, na ktorých opotrebovanie vidieť rýchlejšie, je dobré ísť ešte vyššie.

Trieda protišmykovosti je dôležitá pre bezpečnosť

Podobne fungujú aj triedy protišmykovosti, ktoré sa označujú v rozsahu R9 – R13. Opäť platí, že čím vyššie číslo, tým lepšie. Do úvahy treba vziať aj to, že na bezpečnosť terasovej dlažby vplývajú aj aktuálne poveternostné podmienky.

Aby ste kvôli šmykľavej dlažbe nemuseli navštíviť chirurgickú ambulanciu Dubnica nad Váhom, vyberte si dlažbu s triedou protišmykovosti aspoň R10. To vám zaručí, že pohyb na vašej terase bude bezpečný bez ohľadu na poveternostné podmienky.

Zdroj obrázka: Ozgur Coskun / Stock.adobe.com

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :