Tip na výlet: Jeden zo siedmich divov Írska. Connemarov rozprávkový drsný okruh - Byvaniein.sk

Tip na výlet: Jeden zo siedmich divov Írska. Connemarov rozprávkový drsný okruh

/
/

Connemara je krásna oblasť na západnom pobreží grófstva Galway v Írsku. Známy pre svoje prírodné krásy, je súčasťou Divokého Atlantiku a tiež jedným z najkrajších miest v Európe, ak plánujete výlet prírodných krás po Európe.

Connemara je hornatý národný park, jeden zo siedmich divov Írska. Názov pochádza z Conmacne Mara, čo znamená „národ mora“. Vďaka zmesi členitého pobrežia, hôr, rozprávkových dedín a hradov je okruh Connemara miestom, ktoré si môžete pridať do svojho zoznamu, ak plánujete stráviť niekoľko dní v Írsku.

Galway

Tento „výlet“ si najlepšie vychutnáte, keď začnete v Galway, roztomilom mestečku plnom reštaurácií a írskych krčiem. Jedným z prvých miest, ktoré po ceste nájdete, je most Quiet Man, ktorý je známy tým, že je miestom filmu z roku 1950 s Johnom Waynom a Maureen O’Hara.

Kríž Maam

Ak budete pokračovať v jazde, prídete do mesta Maam Cross. Jedno z najznámejších fotografických miest v Írsku! Mnoho fotografov miluje túto oblasť, pretože je plná močiarov, vresovísk, jazier a hôr. Ak sa chcete vydať na túru na Maam Cross, prineste si fotoaparát.

História

Ani milovníci histórie nebudú ochudobnení. Vaša cesta povedie do Letterfracku, malej dedinky, kde nainštaloval transatlantický bezdrôtový telegraf pre svoju prvú vysielaciu službu, a do opátstva Kylemore. Návšteva tohto neogotického hradu je absolútne povinná. Nielen, že je to jedna z najobľúbenejších atrakcií v Connemare, ale má aj úžasnú opevnenú záhradu, ktorá je jednou z najkrajších v Európe!

Fjordy

Jednou z posledných zastávok na okruhu Connemara je Killary Fjord, jeden z troch ľadovcových fjordov v Írsku, kde môžete pozorovať množstvo chránených vtákov. Ak budete mať šťastie, môžete dokonca vidieť vydry hniezdiace v tejto oblasti!

Zdroj: www.overhere.eu. Ukážka foto: Bernhard z Pixabay

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :