Pár tipov pre dlhšiu životnosť vašej práčky - Byvaniein.sk

Aj keď moderné práčky sa kazia len minimálne, z minulosti si stále nesú povesť nespoľahlivých spotrebičov. A pritom za množstvo problémov môže len nesprávne zaobchádzanie. Ako sa teda starať o práčku, aby vydržala dlho ako nová?

Práčka musí po praní poriadne preschnúť

Jedným zo základných pravidiel je umožniť vašej práčke, aby po praní poriadne preschla. Preto po praní vždy poutierajte aspoň tesnenie dvierok a zásobník na pracie prostriedky. Zároveň nechajte dvierka aj zásobník otvorené, aby sa vnútri práčky nedržala vlhkosť, ktorá jej rozhodne nerobí dobre.

Vypínajte prívod vody

Je tiež dôležité vypnúť prívod vody do práčky po každom praní a nie iba v prípade, že odchádzate  na dovolenku. To preto, že prívodná hadica je pod neustálym tlakom, čo môže viesť k skoršiemu opotrebovaniu samotnej hadice alebo jej tesnenia a vplyvom toho k vytopeniu kúpeľne. A predpokladáme, že si príliš neželáte, aby vás takáto situácia donútila k vyberaniu nových podláh do kúpeľne.

Nepreháňajte to s pracím prostriedkom

Keďže moderné práčky využívajú v porovnaní so starými len minimum vody, nemali by ste to preháňať s pracím prostriedkom. Rozhodne neplatí, že čím viac prostriedku, tým čistejšia bielizeň. Skôr to bude mať za následok jeho usádzanie v útrobách práčky, čo môže časom viesť k rôznorodým problémom a kupovaniu náhradných dielov Bosch.

Keď sa dá, perte na 60 °C a zvoľte dlhší program

Vhodné teploty prania pre rôzne druhy bielizne máte zrejme v malíčku. Ale zamýšľali ste sa niekedy nad tým, aká je ideálna teplota pre samotnú práčku a jej životnosť? Ak by sme nadviazali na predchádzajúci bod a problematiku nerozpustených a usadených prostriedkov, tak tie sa dokonale rozpustia pri 60 °C. Ak vám to teda skladba bielizne dovolí, perte na tejto teplote.

Ruka v ruke s teplotou prania ide aj dĺžka pracieho programu. Používanie tých dlhších tiež pomáha práčke vďaka tomu, že sa v nej lepšie rozpustia pracie prostriedky. Aspoň občas je tak dobré prať na niektorom z programov, ktoré trvajú viac ako hodinu.

Zdroj obrázka: JenkoAtaman / Stock.adobe.com

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :