Aký materiál zvoliť pre nábytok do kúpeľne? - Byvaniein.sk

Máme pre vás otázku. V ktorej miestnosti sú na nábytok kladené najväčšie nároky? Áno, v kúpeľni. Len ťažko by ste hľadali miestnosť, pre ktorú to platí viac.

Laminát a plast 

Niežeby boli na nábytok do kúpeľne kladené také nároky ako na priemyselné priamočiare pohony TMP, ale zvýšená vlhkosť a riziko kontaktu s vodou rozhodne nie sú prívetivým prostredím. Aký materiál nábytku do kúpeľne teda vybrať?

Nadobudli ste z úvodu dojem, že nábytok do kúpeľne musí byť z nejakých extra špeciálnych materiálov? Nebojte sa, nie je tomu tak. Dokonca aj nábytok z lamina je možné použiť. Samozrejme, nie hocijaký, je potrebné sa mu pozrieť na hrany. Práve tými totiž do skriniek a ďalšieho nábytku vniká vlhkosť. Ideálny je laminátový nábytok s plastovými ABS hranami. Bude síce o niečo drahší, ale stále veľmi výhodný.

A čo by ste povedali na kúpeľňový nábytok z plastu? Áno aj napriek mnohým dizajnovým prevedeniam to po tejto stránke skrátka nie je to pravé, ale čo sa funkčných vlastností týka, je do kúpeľne ako stvorený. Odoláva totiž vlhkosti aj vode. A už sme spomenuli, že plastový nábytok je cenovo naozaj dostupný?

MDF a drevo 

O niečo drahší, ale čo sa týka pomeru cena/kvalita veľmi dobrý, je nábytok z MDF dosiek. Tento materiál je veľmi odolný voči vlhkosti a vode, len si pri výbere takéhoto nábytku dávajte pozor, či je kompletne z MDF dosiek. Robia sa aj nábytky, ktoré majú z tohto materiálu len dvierka a korpus majú z drevotriesky, ktorá odolnosť MDF dosiek rozhodne nemá.

A na záver tu máme drevo. Áno aj drevený nábytok môže ísť do kúpeľne, ale tiež treba dobre zvážiť jeho výber. Musí ísť o nábytok určený priamo do kúpeľne. Ten totiž bude ošetrený práve na takéto použitie. Samozrejme, drevený nábytok je z našej štvorice najdrahší a o to viac, ak ide o exotické dreviny, ktoré sú prirodzene odolnejšie voči vlhkosti. Ide tak o materiál určený najmä pre luxusné kúpeľne. Avšak čo sa dizajnu (a pri správnej starostlivosti o drevený nábytok) aj výdrže týka, nemá konkurenciu.

Zdroj obrázka: Autor: Rasto / Stock.adobe.com

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :