Ako si vybrať ideálnu šatníkovú skriňu? - Byvaniein.sk

Ak nemáte samostatný šatník, potom je šatníková skriňa hlavným úložným priestorom pre vaše oblečenie. A aj keď sa to zdá ako jednoduchá „úloha“, zle zvolená šatníková skriňa by vám spôsobila len zbytočné starosti. Ako teda postupovať pri jej výbere?

 

Voľne stojaca alebo vstavaná? A čo veľkosť, či spôsob otvárania?

 

Na úvod je potrebné si vybrať medzi voľne stojacou alebo vstavanou šatníkovou skriňou. Voľne stojace skrine sú zvyčajne lacnejšie, možno ich časom premiestňovať a taktiež aj predať. Vstavané skrine efektívnejšie využívajú daný priestor a dokážu sa prispôsobiť miestnosti. Taktiež máte pri nich viac možností pri výbere veľkosti, materiálu a pod.

 

Keď už sme spomenuli veľkosť, tak pri nej aj chvíľu ostaneme. Nemyslite len na množstvo úložného priestoru v skrini, ale aj na priestor v miestnosti vrátane výšky. Šatníková skriňa zrejme nebude jediným kusom nábytku v miestnosti, preto jej veľkosť plánujte zároveň s ostatným nábytkom.

 

Pri riešení veľkosti šatníkovej skrine a priestorových možností miestnosti myslite aj na priestor na otváranie skrine. Ak je obmedzený, môžete si namiesto skrine s dverami, ktoré sa otvárajú pomocou štandardných závesov a pántov, vybrať skriňu s posuvnými dverami. Nebude tak potrebovať dodatočný priestor na jej otvorenie.

 

Vnútorný priestor, materiál a dizajn

 

Pre samotné skladovanie vášho oblečenia je najdôležitejšie to ako je šatníková skriňa riešená zvnútra. Pozrite sa na svoje oblečenie a podľa toho si určite, koľko priestoru vo vnútri šatníkovej skrine budú zaberať police a koľko priestor na zavesenie pekných spoločenských šiat a iného oblečenia, ktoré potrebujete skladovať zavesené.

 

Čo sa týka kvality materiálu, skúste si vybrať čo najlepšiu možnosť vzhľadom na váš rozpočet. Šatníkovú skriňu predsa nebudete meniť každý rok, či dva, takže by mala byť schopná niečo vydržať.

 

S materiálom súvisí aj dizajn. Šatníkové skrine sú veľkými kusmi nábytku a tak majú aj veľký vplyv na celkový vzhľad miestnosti. Zároveň však šatníková skriňa nie je typ nábytku, ktorý by mal na seba pútať pozornosť svojim vzhľadom. Jej dizajn by mal preto podliehať dizajnu zvyšku miestnosti, aby s ňou splynula.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Photographee.eu / Stock.adobe.com

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :