Ako si vybrať posteľ? Sprievodca výberom - Bývanie IN

Ako si vybrať posteľ – na čo by ste pri jej výbere mali myslieť?

/
/

Počas života trávime v posteli množstvo času. Je to miesto, kde sa naše telo regeneruje a pripravuje sa na ďalší deň. Preto by ste nemali jej výber zanedbávať. Vyberte si pre svoj spánok takú posteľ, v ktorej budete mať naozaj sladké sny. Možností je dnes naozaj veľa, tak ktorá posteľ je vhodná práve pre vás?

Pre kvalitný spánok, kvalitná posteľ

Nemusíme asi hovoriť, že pre kvalitný spánok je dôležitá kvalitná posteľ. V dnešnej dobe o tom počujeme z každej strany. Dôležitá je určite aj jej konštrukcia a materiál, z ktorého je vyrobená. Väčšina postelí sa dnes vyrába z dreva, ako aj iné kusy nábytku. Medzi najkvalitnejšie sa radia takzvané boxspringové postele.

Netreba zabúdať na matrac, ktorý je tiež jej hlavnou súčasťou. Pokiaľ si vyberiete boxspringovú posteľ, tá už má v sebe matrac zabudovaný. Ale na trhu sú aj iné druhy postelí. Váľandy, ku ktorým matrac tiež nemusíte kupovať, alebo s roštom bez matracu, ktorý si k nej kúpiť musíte. Tak čo si vybrať?

Boxspringová posteľ je zárukou kvality

Nie vždy platí, že čo je drahé, je aj kvalitné, ale v tomto prípade si za kvalitu určite zaplatíte. Je tvorená zo štyroch vrstiev, a to:

●      Topper – vrchný matrac, ktorý je možné vyprať. Je vyrobený z peny s pamäťovým efektom.

●      Nosný matrac – s jadrovou výplňou a taštičkovými pružinami. Slúži na podporu rôznych častí tela ale hlavne bedier a hlavy.

●      Spodný matrac – vyplnený bonelovými pružinami. Dokonale odolá tlaku vášho tela.

●      Masívny rám – v neposlednom rade nosná časť celej postele, ktorá má vystuženú konštrukciu. Je zárukou dlhej životnosti.

Tento druh postele je skôr vhodný do spálne vašich snov. Lepšiu manželskú posteľ by ste si nemohli želať. Jej ďalšou výhodou je aj minimálna hlučnosť a vŕzganie. Určite ju ocenia aj ľudia, ktorí majú problémy s chrbticou. 

Váľandy – postele s úložným priestorom

Hoci pri tomto type tiež nie je nutná kúpa matracu, kvalitou oproti predchádzajúcej posteli už trochu zaostáva. Čím jej ale môže konkurovať, je jednoznačne cena, ktorá sa v tomto prípade nepohybuje tak vysoko.

Väčšinou je jej vnútro vyplnené molitanovým alebo pružinovým matracom. Samotná váľanda nemusí byť pre niekoho pohodlná, preto si k nej ľudia zvyknú kúpiť matrac. Typický je pre ňu čalúnený povrch. Jej veľkou výhodou je úložný priestor, ktorý nájdeme po nadvihnutí matracu. 

Túto posteľ môžete použiť buď do hosťovskej izby, kde sa do úložného priestoru zmestia napríklad periny. A tiež môže byť dobrou voľbou ak si zariaďujete chatu alebo len hľadáte niečo cenovo dostupnejšie.

Klasické postele s roštom

K tejto posteli je potrebné kúpiť matrac zvlášť, ale mnohí predajcovia ponúkajú sety spolu aj s matracom. Výhodou je, že si môžete vybrať presne taký matrac, ako vyhovuje vám a nemáte ho v posteli dopredu daný. Taktiež si môžete zvoliť, či ho chcete s úložným priestorom alebo nie. 

Keďže je možné kúpiť ju bez matracu, určite bude vyhovovať tým z vás, ktorí svoj matrac doma máte. Z finančného hľadiska zaplatíte väčšinou za matrac viac, ako za samotnú posteľ a za úložný priestor navyše si tiež priplatíte.

Poschodové postele

Poschodové postele sú vhodné do detskej izby, kde dokážu ušetriť veľa miesta. Okrem varianty, kde sa nachádza lôžko v spodnej časti, existujú aj také, ktoré majú dole písací stôl. Čo je určite dobrá voľba pre školákov.

Kam chcete posteľ umiestniť?

V neposlednom rade treba myslieť aj na to, kam ju chcete umiestniť. Nezabudnite si pred kúpou zmerať priestor, kam ju plánujete dať. Aj keď to znie, ako samozrejmosť, je to dôležitá časť celého procesu výberu tej správnej postele.

Kto bude posteľ používať

Každý z nás máme iné požiadavky a predstavy. Je dôležité vybrať takú posteľ, ktorá ich bude spĺňať. Ak ju kupujete pre svoje deti, alebo blízkych odporúčame sa predtým s nimi poradiť. Predídete tak možnému sklamaniu a zbytočným reklamáciám.

Akú posteľ si vybrať?

Záleží na viacerých faktoroch. Ako sa spomína aj vyššie, je dôležité, kto bude posteľ používať. Každému vyhovuje niečo iné, ale pokiaľ si potrpíte na kvalitu a dobrý spánok, odporúčame boxspringovú posteľ. Ak si chcete vybrať svoj matrac sami, bude pre vás vhodná klasická posteľ s roštom. No keď ste typ človeka, ktorý nemá problém zaspať kdekoľvek, môže vám vyhovovať aj váľanda.

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :