Chcete, aby aj schodište bolo dizajnovou súčasťou interiéru vášho domu? Použite naň drevo - Byvaniein.sk

Jednou z nespochybniteľných výhod bývania v rodinnom dome je viac priestoru pre život. A obzvlášť to platí v prípade poschodových domov. Tie nespomíname náhodou. Budeme sa totižto venovať schodištiam.

V moderných domoch sa schodištia neskrývajú

V minulosti sa domy stavali tak, že schodište bolo čo najviac skryté. V moderných poschodových domoch to však už neplatí a aj schodištia sa tak stávajú „priznanou“ súčasťou interiéru. A čo je hlavné, môžu byť dominantným dizajnovým prvkom, ktorý vylepší vzhľad interiéru domu.

Samozrejme, aby sa schodište do interiéru naozaj hodilo, musí dizajnovo ladiť so zvyškom štýlového interiéru na mieru. Túto skutočnosť dokáže výrazne ovplyvniť už materiál, ktorý sa na schodišti použije. Dizajnovo nadčasovým materiálom, ktorý sa hodí takmer do akéhokoľvek interiéru a je tým pádom skvelou voľbou aj v rámci schodišťa, je drevo.

Drevo je pre schodištia ako stvorené

Drevo je možné v rámci schodišťa využiť viacerými spôsobmi. Kľudne môže byť celé schodište drevené, keďže aj samonosné drevené schodištia sa vyznačujú vysokou kvalitou, stabilitou a dlhou životnosťou. O skvelom dizajne, aký také schodište má, zrejme ani nemusíme hovoriť.

Drevo môže poslúžiť aj ako vynikajúci obklad na schody. Či už ste sa pri novostavbe rozhodli pre betónovú konštrukciu, alebo chcete prostredníctvom nového obkladu zrenovovať staršie schodište, drevený obklad zaručí vášmu schodišťu exkluzívny vzhľad.

Už sme povedali, že drevo sa dizajnovo hodí takmer k čomukoľvek a platí to nielen v zmysle interiérových štýlov, ale aj v zmysle jeho kombinácie s rôznymi inými materiálmi. Čo sa týka iných materiálov, často sa v rámci moderných schodíšť stretávame s kombináciami kovu a skla. A aj k tejto dvojici materiálov sa skvelo hodí drevo, ktoré najmä s kovom vytvorí zaujímavý kontrast.

Zdroj obrázka: sergiophoto / Stock.adobe.com

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :