Aj zbytočnosti v obývacej izbe vám môžu brániť relaxovať. Čoho sa zbaviť? - Byvaniein.sk

Voľný čas doma zväčša trávime v obývacej izbe. Tá je totiž v domácnosti hlavným miestom (denného) relaxu. Často však k tomu, aby obývacia izba pôsobila naozaj upokojujúco, bráni neporiadok. Fakt, že v obývacej izbe trávime veľa času, má totiž za následok, že sa v nej veľmi rýchlo môžu nahromadiť rôzne nepotrebné veci. Čoho sa v obývacej izbe zbaviť?

Staré časopisy, faktúry a iné dokumenty

Typickou vecou, ktorá sa v obývacej izbe často hromadí, sú staré časopisy. Ak ich už nečítate, zbytočne vám len zaberajú priestor. Buď ich vyhoďte, alebo im nájdite miesto napríklad v pivnici, ale určite nepatria do obývačky.

Podobne sú na tom aj rôzne faktúry a iné dokumenty. Na tie si nájdite miesto, kde ich môžete mať prehľadne uložené a nenechávajte ich len tak voľne položené niekde v obývačke. A to ani v prípade, že ide o niečo, čo sa chystáte zaplatiť alebo iným spôsobom v blízkej dobe vybaviť. Pripravené to môžete mať aj inde.

Časopisy a rôzne dokumenty sú len dva príklady vecí, ktoré často permanentne končia na konferenčnom stolíku. Avšak praktické konferenčné stolíky nie sú skladiskom. Maximálne naň patrí diaľkový ovládač, mobil a podobné drobnosti, ktoré používate denne.

Neupratané oblečenie

Ďalšou vecou, ktorá nemá čo robiť v obývačke, je voľne pohodené oblečenie. Aj ak ide o veci, ktoré si plánujete napríklad na druhý deň ráno obliecť, pripravené ich majte v skrini a nie v obývacej izbe.

Mimochodom, oblečenie a ďalšie podobné veci sa tiež často hromadia na nejakom konkrétnom kuse nábytku, ktorému akoby prischol tento účel. Často ním býva napríklad dizajnové kreslo, ktoré ste si kúpili, ale nakoniec na ňom nesedávate a len naň neustále niečo odkladáte.

Takýchto zbytočných kusov nábytku sa tiež zbavte. Získate v obývačke viac priestoru, donúti vás to udržiavať v nej väčší poriadok a aj upratovanie bude rýchlejšie, vrátane toho občasného „hĺbkového“, keď napr. koberec a čalúnený nábytok nielen vysávate, ale aj čistíte účinným prípravkom na tepovanie. A aj menej upratovania prispeje k tomu, aby ste si vo vašej obývacej izbe viac oddýchli.

Zdroj obrázka: Prostock-studio / Stock.adobe.com

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :