Ako vám moderné technológie uľahčia bývanie - Byvaniein.sk

Každý z nás si prácu radšej uľahčí, ako sťaží. Hlavne tú, ktorú nemáme veľmi v láske a vysáva z nás životnú energiu. Preto existuje mnoho zariadení, ktoré vám s týmito otravnými činnosťami pomôžu. Niektoré dokonca kompletne spravia za vás a vy nemusíte ani pohnúť prstom. Poďme si ukázať, ktoré to sú.

Návod na nekonečný poriadok – Robotický vysávač

Upratovanie je jedna z činností, ktorej sa za život nevyhnete. Vysávaniu sa však môžete. Miesto naháňania sa za každou omrvinkou s metlou v ruke, stačí zapnúť robotický vysávač. Dokonca nemusíte byť ani doma. Jednoducho mu to oznámite cez aplikáciu a on sa dá do práce. Najviac toto skvelé zariadenie ocenia chlapi, ktorých upratovanie jednoducho neláka. Preto, ak nechcete, aby vás žena naháňala s metlou v ruke, kúpte jej robota a máte pokoj. 

Čo dokáže robotický vysávač? Okrem vysávania dokáže aj pozmývať dlážku. Niektoré vysávače disponujú handričkou na suchý zips, ktorý nasadíte na spodok vysávača. Ten má v sebe nádobu s vodou, ktorá udržuje handru stále mokrú. Raz za čas je potrebné nádobku doplniť a handričku vyprať. Tam to ale nekončí.

Robotické vysávače disponujú lasermi a v niektorých prípadoch aj vstavanými kamerami na prednej a spodnej strane. Vďaka tomu dokážu zabrániť nárazom do nábytku a iných predmetov. Dokážu tiež rozpoznať blížiace sa zmeny výšky. Nemusíte sa preto báť, že sa vám zrúti zo schodov. Predstava to môže byť vcelku komická, no zažiť by to nechcel nikto.

TIP na článok: Prečítajte si, ako si vybrať robotický vysávač do domácnosti.

Buďte fit aj bez fitka – Mixéry na smoothie

Snažiť sa jesť zdravo je niekedy nemožné, hlavne, keď je vo svete tak veľa dobrého jedla. Dobrou správou je, že z vás nemusí byť kulturista, aby ste si zlepšili zdravie. Stačí, keď poviete nie nezdravej strave a nahradíte ju množstvom ovocia a zeleniny. Prídu ale dni, kedy sa vám pripravovať výdatné raňajky skutočne nebude chcieť.

Vtedy oceníte, keď si z chladničky vyberiete predpripravené smoothie. Stačí očistiť ovocie a pripraviť si ovocnú šťavu môžete aj na niekoľko dní dopredu. Rázom pocítite zvýšenú energiu počas dňa aj bez pitia 5. šálky kávy. Pokiaľ patríte medzi ľudí, ktorí si neradi kupujú nové spotrebiče z dôvodu, že ich skladovanie zaberie celú kuchyňu, mixéry na smoothie také nie sú. Niektoré sú dokonca tak spratné, že ich len nabijete, pomixujete a strčíte do kabelky.

Neexistuje tak väčšia istota 100%-ného džúsu/smoothie, ako toho, ktorý si pripravíte doma. Vždy si svoj ovocný koktail viete vylepšiť. Či už škoricou, vanilkovým cukrom alebo bežným cukrom. Pri ňom je to krehká hranica, aby ste to s ním neprehnali. Pri letných návštevách môžete využiť rôzne okrasné poháre, ktoré ozdobte malým dážničkom a môžete podávať. V horúcich dňoch vás osvieži a dodá energiu po zbytok dňa.

Koniec trápeniu so špinavým riadom – Umývačka riadu

Predstavte si, že ste mali v práci ťažký deň. Už po ceste domov sa vidíte, ako prídete domov a oddýchnete si. No namiesto toho vás čaká slušná kôpka neumytého riadu. Mnoho ľudí túto situáciu v živote prežívajú na bežnom poriadku. Namiesto trápenia sa so špinavým riadom ho jednoducho nahádžte do umývačky riadu. Stlačíte 2-3 gombíky a ráno máte pripravený a čistý riad. Oplatí sa ju používať len v určitých prípadoch.

Zapínať umývačku za každým tanierom veru nie je vôbec výhodne. Radšej ho po sebe umyte klasicky v dreze. Najlepšie je ju využívať po veľkých oslavách alebo nedeľnom obede, kedy sa riad špiní jedna radosť. Tak, ako všetky spomenuté “zľahčovače práce,” aj umývačka ponúka viacero funkcií, ako len umytie riadu na jeden spôsob. Medzi najčastejšie funkcie patria aj:

  • Senzor znečistenia: Umývačka riadu môže prispôsobiť svoj čas a spotrebu vody podľa toho, ako sú predmety znečistené, čím môže šetriť vodu a energiu.
  • Cyklus tvrdého jedla: Ak neradi škrabete, predmývate alebo oplachujete svoj riad pred jeho vložením do umývačky, táto funkcia eliminuje zvyšky jedla a špinu počas cyklu počiatočného oplachovania.
  • Možnosti umývacieho cyklu: Väčšina umývačiek riadu má tri cykly: ľahký, normálny a ťažký. Niektoré stroje však majú určené umývacie cykly pre hrnce a panvice, porcelán a čistenie parou. Čistenie parou presiahne 60 stupňov Celzia, ale kvôli dezinfekcii by ste nemali prekračovať túto teplotu.
  • Vyhrievané sušenie: Ak chcete, aby bol váš riad po cykle úplne suchý, vyhrievaný suchý môže cirkulovať ohriaty vzduch, aby ho vysušil; okrem toho, že to stojí o niečo viac, ako funkcia, bude to vyžadovať trochu viac energie na spustenie.

TIP na článok: Prečítajte si, ako si vybrať umývačku riadu do domácnosti.

Teplá sprcha plná kofeínu – Kávovar

Ak si myslíte, že vám kávovar veľa času neušetrí, nie ste tak úplne vedľa. Veď nechať zovrieť vodu v kanvici netrvá večnosť. Ak to ale budete robiť pravidelne, začnete si uvedomovať, že stlačiť jeden gombík na kávovare a dať pod neho hrnček je oveľa pohodlnejšie. Zároveň vám kávovar pripraví chuťovo aj silovo úplne inú kávu. To, ako bude chutiť, závisí od množstva vody, odvápneného kávovaru a výberu zrnkovej kávy.

Kávovar toho dokáže skutočne veľa, aj keď nie je na to určený. Po internete koluje množstvo návodov, čo s ním dokážete. Napríklad spraviť si polievku, ohriať detskú fľašu, uvariť vajce, upiecť palacinky a podobne.

Záver

Veríme, že sme vás inšpirovali prestať s otravnými činnostiami. Či už zlepšiť svoje stravovacie návyky, obstarať si umývačku riadu alebo pripravovať palacinky v kávovare. Aj tie najmenšie veci v našich životoch hrajú veľkú rolu. Prečo si tak neuľahčiť život, keď nám to dnešná doba a moderné technológie ponúkajú?

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :