Vianoce 2021 - Aké sú vianočné trendy pre rok 2021? - byvanie.in

Najkrajšie obdobie roka sa nezadržateľne blíži a vy už možno začínate uvažovať nad tým, ako si vyzdobíte svoje bývanie. My sme za vás už tradične preskúmali všetky tohtoročné vianočné trendy. Prinášame vám inšpirácie, čo bude počas týchto Vianoc v kurze. A naopak, ktoré dekorácie môžete tento rok nechať odložené v skrinke.

Farba Vianoc 2021

Základným krokom pri dekorovaní domácnosti je stanovenie si farebného tónu, do ktorého budete jednotlivé ozdoby ladiť. V kurze už dávno nie je bláznivé miešanie jednotlivých odtieňov. Príliš prefarbená domácnosť môže vzbudzovať rozporuplné emócie a častokrát nedokáže vyvolať pocit pokoja, ktorý je počas Vianoc tak dôležitý.

Kráľovská modrá

Tento rok je IN najmä kráľovská modrá farba. Ide o tmavší odtieň, ktorý dodá vašej domácnosti jedinečný hlboký nádych. Z psychologického hľadiska modrá farba stimuluje pocity stability a pokoja, preto je rozhodne zaujímavou vianočnou farbou.

Sivá

Hoci na prvý pohľad sa môže sivá farba javiť ako pochmúrna a nevhodná na Vianoce, opak je pravdou. Svetlejšia sivá vyvoláva taktiež pocit pokoja a vynikajúco sa kombinuje s inými farbami či svetlami. Plus, dokáže pekne navodzovať zimnú atmosféru, ktorú viete zjemniť napríklad teplým žltým svetlom.

Pastelové odtiene

Pastelové odtiene v posledných rokoch dominujú svetu interiérového dizajnu. Perfektne vyniknú aj v čase Vianoc. Či už je to pastelová modrá, červená, alebo dokonca zelená, tieto odtiene krásne oživia vašu domácnosť a dodajú jej unikátny charakter.

Trendy vianočné štýly

Keď už máte zvolenú farbu, do ktorej budete tento rok ladiť svoju domácnosť, prichádza rad na samotný výber dekorácií. V kurze budú najmä nasledovné 3 štýly zdobenia interiéru.

Škandinávsky štýl

Ten sa nesie v znamení hĺbkového prepojenia s prírodou. Svoju domácnosť môžete vyzdobiť napríklad vetvičkami z kosodreviny, prípadne inej ihličnatej dreviny. Taniere, šálky či obrúsky nesú prírodné vzory. Veľmi často sa objavujú motívy zvierat, predovšetkým tradičných škandinávskych – jeleňov, sobov a podobne.

Prírodné vzory môžete do svojej domácnosti vniesť aj v podobe rôznych svietiacich sošiek sobov či iných zvierat.

Minimalistický štýl

Minimalizmus je v dnešnej dobe silným trendom v oblasti interiérového dizajnu. Minimalistické Vianoce pritom vôbec nemusia vyzerať „chudobne“. Zariadenie domácnosti by malo pôsobiť ľahkým a vzdušným dojmom. Uprednostnite menšie množstvo dekorácií, ktoré však budú na seba pekne nadväzovať – či už po dizajnovej alebo farebnej stránke. Veľkej obľube sa tešia napríklad ozdobné gule a svietniky s jednoduchým moderným dizajnom.

Pri minimalistickom dekorovaní má všetko svoje miesto. Jednotlivé dekorácie by mali byť systematicky rozmiestené, aby dokopy vytvárali v domácnosti príjemnú atmosféru. Pri zdobení stromčeka zbytočne nešpekulujte. Platí jednoduché pravidlo – menej je niekedy viac.

Retro Vianoce

Pokiaľ si chcete svoju vianočnú klasiku tento rok tak trochu oživiť, nebojte sa zaspomínať si na staré časy. Skúste oprášiť staré dekorácie a svetielka, ktoré už niekoľko rokov stoja niekde v garáži. Pripomeňte si, ako ste vianočné sviatky trávili vo svojom detstve. Pokiaľ už žiadne staré dekorácie doma nemáte, môžete si ich jednoducho zakúpiť. Retro štýl sa v dnešnej dobe teší veľkej obľube!

Prispôsobiť mu môžete aj taniere, poháre, obrúsky či spôsob dekorovania jedálenského stola. Vo svojej domácnosti si tak navodíte jedinečnú atmosféru, ktorá vás vráti do dávnych čias.

Prepojenie s prírodou

Na prírodné dekorácie by ste nemali myslieť len v prípade škandinávskeho štýlu. Samozrejme, základom Vianoc je stromček. Je už len na vás, či uprednostníte živý alebo umelý. Samozrejme, vôňu živého stromčeka vám nič nenahradí, avšak myslite aj na ekológiu a udržateľnosť. Trendom sú stále väčšie stromčeky, ktoré dodajú vašej domácnosti oveľa viac charakteru ako malé verzie.

Na dvere si môžete zavesiť veniec vyrobený z konárikov ihličnatých drevín. Vianočným trendom na rok 2021 sú kvety. Konkrétne, ruže, ktoré sa dajú zohnať vo viacerých farbách. Využiť ich viete ako samostatnú dekoráciu, prípadne ich dokážete zakomponovať do stromčeka.

Vianoce 2021: Čo je IN a čo OUT?

Pokiaľ chcete, aby vaša domácnosť bola počas Vianoc 2021 trendy, niektoré druhy ozdôb by ste radšej mali nechať odložené v skrini. Napríklad, v kurze už dlhšie nie sú žiarivé lesklé reťaze a ligotavé pásiky na stromček. Ich úlohou bolo vzbudzovať pocit honosnosti, no v skutočnosti pôsobia skôr lacným dojmom. Podobne je to aj so salónkami. Radšej ich nevešajte na vetvičky stromčeka, ale uložte ich do samostatnej misky na stôl.

Samozrejme, toto neplatí, pokiaľ sa chystáte zdobiť domácnosť v retro štýle. V takom prípade pokojne vytiahnite všetky staré zvyky a využite ich v plnej paráde.

Ekológia a udržateľnosť

Vianočné sviatky by nemali byť synonymom plytvania prírodnými zdrojmi. Pokiaľ si budete vyrábať vlastné dekorácie z vetvičiek, choďte do lesa a pozbierajte také, ktoré sú padnuté na zemi. Neodrezávajte ich zbytočne zo živých stromčekov. Pri balení darčekov využívajte recyklovateľné ekologické obaly. V niektorých domácnostiach je v kurze dokonca balenie darčekov do farebných látok.

Ako budú vyzerať vaše Vianoce?

V konečnom dôsledku je len na vás, ako si svoju domácnosť v čase Vianoc zariadite. Predsa len, najdôležitejšie je, aby ste sa vy sami cítili dobre. Pokiaľ máte zaujímavé tipy a nápady, ako si tento rok vyzdobiť domácnosť, budeme radi, ak nám ich napíšete do komentára. Prajeme vám šťastné a veselé Vianoce!

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :