Ako vybrať robotický vysávač do domácnosti

/
/

Chceli by ste v domácnosti moderné zariadenie, ktoré by vám ušetrilo množstvo času a energie? V tom prípade ste tu správne! Máme pre vás jedinečný tip vo forme robotického vysávača. Ide o praktické zariadenie, ktoré si obľúbite už po prvom použití.

V dnešnej modernej dobe hľadá každý riešenia, ako si uľahčiť domáce práce. V kuchyni to vyrieši kuchynský robot, v kúpeľni práčka na diaľkové ovládanie a v celej domácnosti robotický vysávač. Ten sa považuje za najmodernejší spôsob upratovania.

Vyniká mnohými benefitmi, ktoré si máte možnosť všimnúť už pri prvom použití. Množstvo zariadení tohto typu má jednoduché ovládanie, ktoré zvládne skutočne každý. Preto za tým nemusíte hľadať žiadnu vedu. Nie je to nič náročné a naučíte sa to v priebehu pár minút.

Keďže v súčasnosti na trhu existuje množstvo robotických vysávačov, mali by ste vedieť, ako vybrať ten najlepší práve do vašej domácnosti. Aby sme vám to uľahčili prinášame vám prehľad základných parametrov, na ktoré by ste sa mali pri kúpe robotického vysávača zamerať.

Vyberajte starostlivo

V prvom rade by ste si mali uvedomiť, aký robotický vysávač preferujete. To znamená, že ak máte doma podlahu, postačí vám toto zariadenie v kombinácii s mopom. V prípade, že máte doma koberce, vybrať by ste si mali z výkonnejších zariadení. Zohľadniť je dobré aj členitosť priestoru, kde sa bude robotický vysávač pohybovať. Ak máte v niektorých miestnostiach prekážky, rozhodne si zvoľte toto zariadenie s navigáciou. Zamerajte sa aj na batériu a celkový výkon.

V tomto prípade však musíte počítať s tým, že čím bude vyššia kapacita batérie a výkon, tým vyššia bude aj celková cena. Nezabúdajte však, že len jedno tlačidlo vám bude stačiť na to, aby ste mali vyriadenú domácnosť. Preto ide o investíciu, ktorá sa rozhodne oplatí.

Praktický tip: Robotický vysávač je vhodný aj do domácnosti pre alergikov, keďže za vás môže každý deň povysávať nanesený prach. Prečítajte si viac o tipoch do domácnosti pre alergikov.

Dôležité parametre pri kúpe

Ak ste sa rozhodli zakúpiť si robotický vysávač, mali by ste sa zamerať na konkrétne parametre. V prípade, že si neviete dať sami rady, môžete sa poradiť aj s odborníkmi priamo v predajni. V nasledujúcich riadkoch si popíšeme niektoré zo základných parametrov, ktoré by bolo vhodné pri kúpe zohľadniť.

Rozmery a hmotnosť

Myslíte si, že na rozmeroch robotického vysávača nezáleží? V tom prípade ste v omyle. Ak by ste si nezmerali nábytok, ako napríklad priestor pod posteľou, gaučom alebo skrinkami, mohli by sa vyskytnúť isté problémy. V prvom rade by sa robotický vysávač nemusel pod tieto kusy nábytku zmestiť. Zariadenie by sa mohlo zaseknúť a vtedy by bola jeho kúpa úplne zbytočná.

Najnižšie robotické vysávače dostanete zakúpiť s výškou už od 6 cm. V dnešnej dobe si máte možnosť vybrať aj z viacerých tvarov týchto zariadení. Ide napríklad o okrúhly, trojuholníkový alebo hranatý tvar. Niektoré z nich sú vhodné pre miestnosti s viacerými hranami, iné zas vynikajú lepšou rotáciou kief.

Hlučnosť vysávača

Ďalším zásadným parametrom je hlučnosť vysávača. V tomto prípade však platí, že robotické vysávače sú oproti tým klasickým oveľa menej hlučné. Práve preto sú skvelými pomocníkmi aj v situácii, že si chcete pozrieť váš obľúbený film, zatiaľ čo vysávač bude potichu upratovať. Nebude vás nejakým spôsobom rušiť, keďže najnižšia hlučnosť začína už od 55dB.

Kefový systém

Len robotický vysávač s dobrým kefovým systémom si vie poradiť skutočne so všetkým. Vo všeobecnosti platí, že toto zariadenie je vybavené hlavnou a postrannou kefou. Čo sa týka materiálu, môže ísť o gumovú alebo štetinovú kefu.

  • Gumová kefa: Tento typ kefy je vhodný na tvrdšie podlahy. Oproti štetinovej kefe je o čosi hlučnejšia, pretože naráža svojím pohybom do zeme. Ľahko si však poradí aj s väčšími nečistotami a nezamotávajú sa do nej vlasy.
  • Štetinová kefa: Táto kefa je vhodná na koberce. Ľahko odstráni prach, nečistoty a vlasy. Je potrebné ju však pravidelne čistiť a odstraňovať namotané vlasy.
  • Postranná kefa: Skvelým riešením je, keď má robotický vysávač postrannú kefu. Tá dokáže omiesť aj múry a steny. Má širšie štetiny, ktorými dokáže omiesť aj prach. Robotický vysávač s postrannou kefou vyniká vysokým výkonom.

Odporúča sa zakúpiť robotický vysávač, ktorý obsahuje gumovú aj štetinovú kefu. V takomto prípade vám dokonale vyčistí miestnosť s kobercami, ale aj podlahami. Zariadenie by malo obsahovať aspoň dve bočné kefy, ktoré zvyšujú celkový výkon.

Ako sa starať o robotický vysávač?

V prípade, že túžite po dlhej životnosti robotického vysávača, mali by ste tomu prispôsobiť aj starostlivosť. Tak, ako sme si vyššie spomínali, je potrebné čistiť štetinovú kefu, a to najlepšie po každom použití. Nezabúdajte ani na čistenie filtra. Pravidelne z neho odstraňujte usadené nečistoty. V opačnom prípade by mohlo dôjsť k výraznému poklesu kvality vysávania.

Čistiť by ste mali aj kolieska na vysávači. Aj na nich sa totiž usádza veľké množstvo nečistôt a mastnoty. Kolieska stačí raz za čas vyčistiť pomocou vlhkej handričky. Nezabúdajte na pravidelné vyprázdňovanie zbernej nádoby. Aj napriek tomu, že moderné robotické vysávače vás na to upozornia, nič nepokazíte, ak to raz za čas urobíte aj sami od seba.

Robotický vysávač je skvelý pomocník na dlhé roky. Vydrží vám skutočne dlho, avšak budete sa oňho musieť aj poctivo starať. Využívajte naplno všetky funkcie, ktoré vám toto zariadenie ponúka. Veríme, že jeho kúpu neoľutujete, práve naopak.

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :