Praktické rady pre záhradkárov. Pestovanie zeleniny na balkóne - Byvaniein.sk
zdroj fotka: Freepik.com

Aj keď máte len malý balkón, nemusíte sa vzdať záhradkárčenia a pestovania vlastnej čerstvej zeleniny. S niekoľkými praktickými radami a vhodnými technikami môžete využiť priestor na balkóne a pestovať svoje obľúbené plodiny.

Výber vhodných rastlín

Pri pestovaní zeleniny na balkóne je dôležité vybrať vhodné rastliny, ktoré sa dobre prispôsobia obmedzenému priestoru. Môžete si zvoliť plodiny, ako paradajky, papriky, uhorky, bylinky, šalát, rukolu a mnoho ďalších. Zamerajte sa na druhy, ktoré sú vhodné pre pestovanie v kvetináči a majú menšie rozmery.

Výber vhodných kvetináčov

Kvetináče sú kľúčové pre pestovanie zeleniny na balkóne. Vyberte si dostatočne veľké kvetináče, ktoré poskytnú dostatok priestoru pre korene rastlín. Mali by mať dno s odtokovými otvormi, aby sa zabránilo prebytku vody. Môžete použiť plastové, hlinené alebo drevené, podľa vašej preferencie.

Slnečné miesto

Slnečné svetlo je dôležité pre rastliny, preto ich umiestnite na balkóne na miesto, kde dostanú dostatok slnečného svetla. Väčšina zeleninových plodín potrebuje minimálne 6-8 hodín slnečného svetla denne. Môžete použiť aj závesy alebo zábrany, ktoré pomôžu chrániť rastliny pred nadmerným slnečným žiarením v horúcich letných mesiacoch.

Pravidelná zálievka a hnojivá

Dôležitou súčasťou pestovania zeleniny na balkóne je pravidelná zálievka a hnojenie. Uistite sa, že kvetináče majú dostatok odtokových otvorov, aby sa zabránilo nahromadeniu vody. Zalievajte rastliny pravidelne, ale dbajte na to, aby sa pôda nezalievala príliš. Pravidelná zálievka pomáha udržiavať rovnováhu vlhkosti a podporuje zdravý rast rastlín. Rovnako nezabudnite pravidelne hnojiť rastliny, používajte organické hnojivá, ktoré poskytnú potrebné živiny pre zdravý rast a vývoj.

Kontrola škodcov a chorôb

Monitorujte svoje rastliny pravidelne a dbajte na kontrolu škodcov a chorôb. Ak zistíte prítomnosť škodcov, použite ekologické metódy na ich kontrolu, ako napríklad použitie prírodných repelentov alebo ručné odstránenie. Chráňte rastliny pred chorobami tým, že ich udržiavate zdravé, poskytujete im dostatok slnečného svetla a primeranú zálievku.

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :