4 tipy na čistenie žulových drezov - Byvaniein.sk
Žulový drez fotka Pixabay

Granitové alebo žulové drezy sú v moderných kuchyniach veľmi obľúbené vďaka svojmu elegantnému vzhľadu a odolnosti. Keď však prídu do kontaktu so zvyškami jedla, môžu sa stať živnou pôdou pre baktérie a nečistoty. Preto je dôležité vedieť, ako správne čistiť drezy.

Používajte mydlovú vodu: Ak hľadáte jednoduchý a účinný spôsob čistenia granitového drezu, začnite mydlovou vodou. Zmiešajte teplú vodu s miernym množstvom mydla na riad a navlhčite špongiu. Potom drez utrite a dôkladne opláchnite teplou vodou.

Použite octovú vodu: Ak máte doma vodný kameň, účinným riešením môže byť octová voda. Zmiešajte rovnaké množstvo octu a vody a zmes nalejte do drezu. Nechajte zmes pôsobiť 15 minút a potom drez opláchnite čistou vodou.

Kuchynský olej v karafe, zdroj fotka Pixabay

Použite citrónovú šťavu: Citrónová šťava je prírodné bielidlo a dezinfekčný prostriedok, ktorý môže pomôcť odstrániť škvrny a zápach. Vyžmýkajte citrón a naneste šťavu na škvrnu. Nechajte šťavu pôsobiť 10 minút a potom opláchnite drez čistou vodou.

Použite olej na varenie: Kuchynský olej môže pomôcť ochrániť povrch drezu a zároveň odstrániť škvrny. Naneste trochu oleja na špongiu a utrite drez. Potom ho opláchnite čistou vodou.

Vždy pamätajte, že je dôležité používať jemné čistiace prostriedky a nepoškriabať žulový povrch tvrdými hubkami alebo škrabkami.

zdroj: Wikihow.com

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :