Triky zlodejov bytov. Na čo si dať pozor - Byvaniein.sk

Zlodeji bytov majú v tomto období doslova úrodu. Veľa ľudí chodí na dovolenku, ich apartmány zostávajú opustené. Aké triky používajú zlodeji bytov najčastejšie?

Chrumkanie pod kobercom

Ak máte koberec, nezabudnite sa dohodnúť so svojimi susedmi, aby ste naň každý deň stúpili. Jedným zo známych trikov zlodejov je dať obyčajnú krízu pod koberec cez noc. Keď sa druhú noc pozrie na svoje územie a zistí, že v byte nie je nikto, pretože kríza je stále rovnaká, je oveľa menšia šanca, že byt pustí.

Sme remeselníci

Prečo by išli lúpiť do kukly, keď by ich všetci okamžite podozrievali? Namiesto toho sa lupiči obliekajú do pracovného oblečenia a predstierajú, že sú plynári, elektrikári a podobné profesie. Ak nikoho nečakáte, rozhodne nenechajte týchto „remeselníkov“ domov. V bytových domoch sú pravidelné kontroly vždy známe vopred, takže nikto len nechodí po bytoch. Pokiaľ to namiesto opravy nevezme časť vašich životných úspor.

Pomýlil som si slovo

Vidíte niekoho, kto sa snaží vtesnať bohvie aký kľúč do bytu vášho suseda? Najlepšie je vydávať hlasné zvuky a hlasno volať na niekoho vo vedľajšej miestnosti, aj keď tam nikto nie je. Potom položte kôš za dvere a opýtajte sa, kto to je. Jeden pravdepodobne odpovie, že si len pomýlil slovo a odišiel. Práve ste zachránili byt svojho suseda.

Predávam energie, hrnce, knihy

Podomový predaj je už zakázaný v mnohých mestách a obciach v Českej republike. Niet divu. Mnohí zlodeji využili pohostinnosť a naivitu obyvateľov, aby sa dostali do domovov ľudí pod zámienkou predaja lacnejšej elektriny, telefónnych taríf alebo dokonca výhodných kníh, a tam si v nestráženej chvíli vzali, čo mohli. Nenechajte sa nachytať.

Titulná fotka: Pixabay.com/LeoFra

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :