Bolesti hlavy: Tieto bylinky Vás zbavia migrény aj bez liekov - Byvaniein.sk

Predtým, ako siahnete po prášku

Ak viete, ako používať bylinky, môžu sa stať niečím oveľa cennejším ako zdrojom chuti. Po stáročia ľudia vedeli, ako ich správne používať, aby im pomohli so zdravotnými problémami. Nabudúce, keď vás bude bolieť hlava, skúste to najprv prirodzene. Pomôžete si od bolesti hlavy, stresu, ale aj migrény. Ktoré bylinky sú účinné?

Harmanček zmierňuje bolesť

Len šálka harmančekového čaju sa môže postarať o zmiernenie bolesti. Obzvlášť dobré výsledky má mierne sedatívny harmanček pre stresom vyvolané bolesti hlavy. Okrem toho má táto bylina aj protizápalové účinky a môže zmierniť svalové kŕče. Stačí uvariť šálku čaju z dvoch čajových lyžičiek harmančeka, ktoré necháte variť 5 minút. Informuje štúdie.

Harmanček vám pomôže od stresu. Foto: ebaso z Pixabay.
Harmanček vám pomôže od stresu.
Foto: ebaso z Pixabay.

Mäta pomáha nielen pri trávení

Máte radi mätový čaj a je to vaša obľúbená voľba v prípade nevoľnosti? Potom vedzte, že vám tiež pomôže, ak máte bolesť hlavy, migrénu alebo prechladnutie. Mätový čaj je bohatý na antioxidanty, ktoré vám pomôžu zmierniť bolesti hlavy. Stačí dať niekoľko listov do malého hrnca a nechať variť 10 minút. Vypustite infúziu a urobte si chvíľu pokoja s šálkou upokojujúceho čaju.

Levanduľa vás upokojí

Trpíte pálivou bolesťou hlavy? Samotná vôňa levandule môže upokojiť naše zmysly a navodiť príjemnejší stav. Ale vedeli ste, že levanduľa má spazmodické účinky a pomáha uvoľniť cievy? Môžete si dopriať sedatívne a upokojujúce výhody tejto byliny, keď pripravíte odvar z kvetov rastliny. Použite 20 gramov kvetov na liter vody a chvíľu dusíme. Popíjajte čaj, kým problémy nezmiznú.

Levanduľa má mierny sedatívny účinok. Foto: Manfred Richter z Pixabay.
Levanduľa má mierny sedatívny účinok.
Foto: Manfred Richter z Pixabay.

Autor: Stanislav Makovický, Zdroj: www.countryliving.com, Titulný obrázok: Pixabay.com/congerdesign

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :