Netradičné ubytovania na Slovensku - 10 tipov na originálnu dovolenku

Plánujete si dovolenku či predĺžený oddychový víkend na Slovensku a chceli by ste vyskúšať niečo netradičné? Vyberte si ubytovanie, ktoré vyzerá ako vystrihnuté zo sci-fi filmu. Neverili by ste, ale od východu po západ našej krajiny ich nájdete veľmi veľa! My sme pre vás vybrali 10 najfascinujúcejších, ktoré rozhodne stoja za pozornosť.

Ubytovanie vo vinohrade či jaskyni si zamilujete

Nasledujúce netradičné ubytovania sú dostupné pre verejnosť a môžete si ich zarezervovať na konkrétny termín, rovnako ako klasický hotel. Avšak, zažijete v nich veci, o akých by sa vám v bežných ubytovacích zariadeniach ani nesnívalo!

1. Romantika v stromo-dome

Chcete si užiť dokonalý relax v srdci lesa? Ubytovanie v jedinečnom stromodome Treehouse Pinea v Spišskej Starej Vsi vám vyčarí úsmev na tvári. Unikátny drevený domček vo výške 6 metrov nad zemou vás ohúri svojím výrazným charakterom. Raňajky sa podávajú formou piknikového koša a elektrické kúrenie sa postará o to, že vám ani počas chladných nocí nebude zima. Pobyt je vhodný pre jednotlivcov, ale aj rodiny s deťmi. Maximálna kapacita je 4 osoby.

Viac informácií o ubytovaní nájdete priamo na ich webovej stránke.

2. Luxusné ubytovanie pre milovníkov vína

Chateau Grand Bari v srdci Tokaja, neďaleko obce Borša, hneď na prvý pohľad zaujme svojou jedinečnou francúzskou architektúrou. Rozmazná vás dokonalým luxusom, pričom v miestnych pivniciach môžete absolvovať ochutnávky tých najlepších druhov vín. Čerešničkou na torte je špičková reštaurácia s lokálnymi produktami.

Viac informácií o ubytovaní nájdete priamo na webovej stránke Chateau Grand Bari.

3. Ubytovanie vo voze na farme

Ubytovanie v ovčom voze uprostred miestnej farmy – znie to bláznivo? Vedzte, že toto ubytovanie vám vyrazí dych. Voz je síce malý, no pohodlne sa v ňom vyspia 2 osoby. Kombinuje tradičné prvky s luxusom a využívať môžete dokonca aj klimatizáciu! Na pozemku je dostupný bazén, sauna a k dispozícii sú privilegované toalety s umývadlom. Ubytovanie sa nachádza v Hrušove a má vynikajúce recenzie.

Viac informácií o ubytovaní nájdete na stránke Airbnb.

4. Pobyt vo folklórnej chyži

Fascinujú vás skanzeny a vždy ste si chceli skúsiť, ako sa žilo v tradičnej slovenskej dedinke pred desiatkami rokov? Dnes to môžete zažiť na vlastnej koži! Folklórna chyža v Bojniciach, neďaleko zámku a kúpeľov, vám sprostredkuje nefalšovanú atmosféru života našich predkov.

Viac informácií o ubytovaní nájdete na stránke Booking.

5. Život v skleníku

Pokiaľ milujete prírodu, toto ubytovanie sa rozhodne oplatí vyskúšať. Jeho koncept je jednoduchý – žijete v skleníku spolu s rozličnými tropickými rastlinami. Pritom však máte k dispozícii všetok potrebný luxus. Súčasťou skleníka je WC, umývadlo a sprchový kút pod holým nebom. A to najlepšie? Ubytovanie sa nachádza v lukratívnej časti Bratislavy, len niekoľko minút od Starého mesta.

Viac informácií o ubytovaní nájdete na Airbnb.

6. Ubytovanie v skale

Máte radi dobrodružstvo a chcete vyskúšať niečo skutočne netradičné? Ubytovanie v skalnej jaskyni rozhodne nezažijete len tak hocikde. Vychutnávať si môžete dokonalé ticho a temnotu. Avšak, tento pobyt prispeje aj k lepšiemu zdraviu – v jaskyni sa totiž nachádza liečivá himalájska soľ, ktorá má viacero priaznivých účinkov na organizmus. Hoci celý priestor vyzerá na prvý pohľad sparťansky, k dispozícii je taktiež WC, umývadlo a jedálenský stôl. Toto netypické ubytovanie sa nachádza v Dudinciach.


Viac informácií o ubytovaní nájdete cez stránku Airbnb.

7. Pobyt v plávajúcom dome

Obzvlášť počas leta je ubytovanie pri vode mimoriadne príjemné. No čo takto ho posunúť na nový level a bývať priamo na vode? Vďaka jedinečnému hausbótu na rieke Váh v Komárne je to možné! Pripravený je pre vás štýlovo zariadený priestor, v ktorom si vychutnáte dokonalý relax. Užívať si môžete viaceré vodné športy, plávanie, chytanie rýb, alebo sa viete len tak opaľovať. Ubytovanie má vynikajúce hodnotenia, takže rozhodne stojí za vyskúšanie.

Viac informácií o ubytovaní nájdete opäť na Airbnb.

8. Tradičné ubytovanie v historickom domčeku

Ubytovanie Stará izba si vás získa svojou jedinečnou atmosférou. Ide o historický domček s tradičným zariadením, z ktorého doslova dýchajú spomienky na dávne doby. Zároveň však prináša všetok luxus, ktorý potrebujete pre dokonalý dovolenkový relax. Domček sa nachádza v malebnej prírode obce Novoť neďaleko Oravskej priehrady a Námestova. V okolí je množstvo atrakcií, ktoré ocení každý člen rodiny. Množstvo zábavy si užijete aj na peknom pozemku okolo domu.

Viac informácií o ubytovaní nájdete na stránke Pelikán.

9. Luxusný safari stan

Na to, aby ste zažili atmosféru tradičného safari, nemusíte cestovať do Afriky. Stačí zavítať do obce Čebovce neďaleko Banskej Bystrice. Ubytovaní budete v luxusnom priestrannom safari stane, ktorý sa nachádza v tichom kempe zasadenom v srdci prírody. Užívať si môžete ničím nerušený pokoj a jedinečnú kempingovú atmosféru. K dispozícii je čistá kúpeľňa so sprchovým kútom a WC.

Viac informácií o ubytovaní nájdete cez Airbnb.

10. Pobyt vo včeľom hoteli

Čerešničkou na záver nášho zoznamu je netradičný pobyt priamo vo veľkom včeľom úle. Čítate dobre! Včelí hotel je malý domček v obci Štiavnické Bane. V jeho stenách sa nachádzajú úle, v ktorých žije 20 000 – 200 000 včiel. Avšak, tých sa nemusíte obávať. Ubytovanie je navrhnuté tak, aby ste s nimi neprichádzali do priameho kontaktu. Môžete si ale užívať ich bzukot a príjemnú vôňu kvetov, vosku, peľu či medu, ktorá má priaznivé účinky na organizmus.

Viac informácií o ubytovaní nájdete na ich webovej stránke Včelí hotel.

Máte aj vy tip na zaujímavé netradičné ubytovanie? Dajte nám o ňom vedieť v komentári.

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :