Ako správne skladovať papriku? Možno ste o niektorých spôsoboch netušili - Byvaniein.sk

Správne skladovanie papriky je dôležité na udržanie jej čerstvosti a kvality. Tu je niekoľko tipov, ako to spraviť:

  1. Teplota: Papriky by mali byť skladované pri teplote okolo 7-10 °C (45-50 °F). Môžete ich uchovávať v chladničke v zeleninovej zásuvke alebo na polici v spodnej časti chladničky.
  2. Vlhkosť: Papriky majú radi suché prostredie. Pred skladovaním ich do chladničky ich osušte utierkou, aby sa minimalizovala vlhkosť. Prebytočná vlhkosť môže spôsobiť zhnitie.
  3. Plastový vreckový obal alebo obal na potraviny: Môžete papriky zabalit do plastových vreckových obalov alebo do obalov na potraviny. To pomôže minimalizovať vlhkosť a chrániť ich pred pachmi z iných potravín v chladničke.
  4. Neskladujte vedľa ethylénu produkujúcich ovocia: Niektoré ovocie, ako napríklad jablká a banány, produkujú plyn nazývaný ethylén, ktorý môže zrýchliť zrejdenie a zhnitie papriky. Skúste tieto ovocia udržiavať oddelene od papriky.
  5. Neumývajte pred skladovaním: Papriky neumývajte, kým ich nebudete pripravovať na konzumáciu. Voda môže zvýšiť vlhkosť a zhoršiť skladovateľnosť.
  6. Skladovanie v mrazničke: Papriky možno aj zmraziť, ak ich plánujete použiť na varenie. Pred zmrazením ich umyte, očistíte od semien a narezané na kúsky. Môžete ich zmraziť aj celé, ale potom budú pri rozmrazovaní trochu mäkšie.

Je dôležité si uvedomiť, že paprika má obmedzenú dobu skladovateľnosti, aj keď sa ju snažíte skladovať čo najlepšie. Ak si neistejší, či je paprika stále jedlá, skontrolujte jej vzhľad a vôňu. Ak je zhnitá, plesnivá alebo nepríjemne vonia, je lepšie ju vyhodiť.

Titulný obrázok: Pixabay.com/elementus

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :