Život "na samote pri lese" môže byť veľmi šťastný a pohodlný. Stačí sa poriadne pripraviť - Byvaniein.sk

Mnoho ľudí v súčasnosti uteká z veľkých miest do dedín alebo osád. Rýchly život, neustály stres a preťaženie sociálnych médií je pre niektorých ľudí príliš veľa a musia od neho fyzicky odísť. Často vnímame život v samote ako zvláštny a väčšina z nás si to nevie predstaviť. Ale s dnešnými možnosťami to môže byť takmer rovnako pohodlné ako život v meste. Ako je to možné?

Elektrina a voda nie sú vždy samozrejmosťou

Uprostred lesa nemôžete očakávať, že budete mať ľahký prístup k elektrine a coda. Našťastie dnes existujú skvelé „off grid“ domy, kde sa môžete inšpirovať. Všetku energiu získate sami. To nielen podporí vašu sebestačnosť, ale tiež zníži vašu uhlíkovú stopu. Samozrejme, veľa ľudí chce pohodlie aj uprostred ničoho. V prípade energie ju môžete vyrobiť:

  • solárna, vodná alebo veterná elektráreň na vlastnom pozemku, používanie rieky, jazera alebo iného zdroja vody v blízkosti.

Ďalším faktorom, na ktorý musíte myslieť vopred, je odpad. Najlepšou možnosťou sú žumpy, septiky alebo čističky odpadových vôd.

Sebestačnosť a udržateľnosť môžu byť životným štýlom

Potraviny sú tiež veľmi dôležitou súčasťou udržateľného života. Pestovanie ovocia a zeleniny je nevyhnutné. V tomto ohľade budete slobodní a takmer nezávislí od obchodov, ale musíte sa naučiť správne plánovať, záhradkárčiť a skladovať pestované suroviny. Na prvý pohľad sa to môže zdať ako náročná úloha, ale určite to stojí za to. A budete sa cítiť veľmi slobodne.

Pred sťahovaním musíte veľa plánovať. A nezáleží na tom, či je to samotný dom, solárne panely, inštalácia betónovej žumpy v Ostrave alebo prístup k vodnému zdroju. Život mimo siete na odľahlom mieste si vyžaduje veľa plánovania, ale prinesie vám všetko, po čom túžite vo svojom rušnom živote. Budete mať slobodu, pokoj a pokoj.

Titulný obrázok: Pixabay.com/12019

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :