Prestavba napoleonskej väznice v Chorvátsku: kontroverzný investor sa považuje za najväčšieho staviteľa po Diokleciánovi - Byvaniein.sk

Ako informuje chorvátsky denník Poslovni Dnevnik, hoci sa to môže zdať ešte ďaleko, komerčno-obytná budova na mieste bývalého chladiarenského skladu Mirna má byť dokončená na jar 2025. Táto budova bola postavená v prestavanej napoleonskej väznici v Rovinji, ktorá bola dokončená v neskoršom období rakúskeho cisárstva, uviedol portál Total-croatia-news.com.

Obyvatelia Rovinja poznajú toto miesto ako „Napoleonovo väzenie“ alebo „Napoleonova pevnosť“, pretože sa traduje, že práve počas francúzskej nadvlády boli zbúrané dve olejárne a začala sa výstavba opevnenej budovy na Valdibore, ktorú dokončili Rakúšania, keď po francúzskej nadvláde prevzali Istriu.

Rovinjské napoleonské väzenie sa po zbúraní existujúcej budovy, ktorej múry sú staré viac ako 200 rokov, zmení na obchodný a obytný komplex, informuje miestny portál Glas Istre/Hlas Istria. Na tejto konkrétnej investícii je veľmi zaujímavé to, že jedným z najdôležitejších investorov je podnikateľ v oblasti stavebníctva, gastronómie/pohostinstva a hotelierstva zo Splitu, ktorý sám pred dvoma rokmi skončil v splitskom väzení, údajne v dôsledku niečoho, čo súviselo s jeho podnikaním.

Ak sa v týchto veciach v Chorvátsku aspoň trochu orientujete, je viac ako jasné, že máme na mysli Zvonka Kotaraca. V mnohých svojich mediálnych vystúpeniach sa označil za „najväčšieho splitského staviteľa po Diokleciánovi“ a denník Slobodna Dalmacija ho nazval „kráľom stavebníctva“ v Splite a v celej Dalmácii.

Autor: Petra T., zdroj: total-croatia-news.com. Náhledová fotografie: Maesi64 – Own work, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=28482860

 

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :