5 najlepších izbových tropických rastlín, vďaka ktorým bude váš domov útulný - Byvaniein.sk
Aglaonema zdroj fotka wikimedia commons

Najdôležitejšie je začať so správnym svetlom. Väčšina izbových rastlín je tropického pôvodu, takže túžia po množstve jasného, nepriameho svetla. „Čím viac, tým lepšie. Takmer v každom dome budú vaše rastliny chcieť jasnejšie svetlo, ako majú,“ hovorí Justin Hancock, záhradník zo spoločnosti Costa Farms. „Mnohé tropické izbové rastliny pochádzajú z tropických dažďových pralesov, kde sú zatienené korunami väčších stromov. Svetlo však dostávajú z celého okolia, nielen z jednej strany ako pri okne u vás doma.“

Aglaonema

Aglaonema je jednou z najjednoduchšie udržiavateľných rastlín, ktoré môžete pestovať! Medzi odrody patria aj tie so striebornými pruhmi alebo jasne ružovým sfarbením, vďaka ktorým sú mimoriadne pútavé.

Je to skvelá rastlina pre začiatočníkov! Aglaonema znáša slabé osvetlenie, ale, samozrejme, je šťastnejšia na strednom až jasnom nepriamom svetle. Medzi zalievaním ju nechajte vyschnúť.

Haworthia

Táto roztomilá stolová rastlina pochádza z Južnej Afriky. Nie je vyššia ako 6 až 8 cm, takže je ideálna na slnečný parapet alebo koncový stolík.

Má rada jasné priame alebo nepriame svetlo a stačí ju zalievať len raz za niekoľko týždňov – čo je ideálne, ak ste trochu zabúdliví!

Haworthia zdroj Wikimedia Commons

Papraď vtáčie hniezdo

Ak máte radi vzhľad papradí, táto patrí k tým, o ktoré je starostlivosť najjednoduchšia. Má husté, voskové listy, ktoré zadržiavajú vodu lepšie ako mnohé iné druhy.

Doprajte tejto papradi jasné, nepriame svetlo a medzi polievaniami ju nechajte vyschnúť.

Papraď vtáčie hniezdo zdroj fotka Wikimedia Commons

Rajský vták

V teplom podnebí má táto pútavá rastlina nádherné kvety, ktoré vyzerajú ako tropický vták. Hoci rajské vtáky pri pestovaní v interiéri takmer nikdy nekvitnú, tieto rastliny majú dlhé, strapcovité listy s veľkým účinkom.

Doprajte im jasné svetlo a zalievajte ich len vtedy, keď je kvetináč približne do polovice suchý. Keďže sa zvyčajne predávajú vo veľkých kvetináčoch a nie sú to naozaj stolové rastliny, nemôžete do pôdy pichať prstom. Zvyčajne ich však treba zalievať každých 10 dní až 2 týždne.

Nefritová rastlina

Tento sukulent s jednoduchou starostlivosťou vyzerá ako malý stromček s lesklými okrúhlymi alebo oválnymi listami. Pochádza z Južnej Afriky a bola jednou z prvých izbových rastlín introdukovaných do Európy.

Doprajte nefritovej rastline jasné filtrované svetlo. Ich hrubé listy fungujú ako zásobárne vody, preto ich zalievajte približne každé 2 týždne.

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :