Vedeli ste, že pre plastové okná existuje letný a zimný režim? Ak nie, radi vám toto tajomstvo prezradíme - Byvaniein.sk

Sezónny režim okien je veľmi užitočná vec, pretože v lete táto možnosť umožňuje uvoľniť tlak medzi vonkajším rámom a gumovým tesnením, čo umožňuje voľnejšiu cirkuláciu vzduchu. V zime to však funguje opačne – tlak sa zvyšuje, čím sa teplo udržiava vo vnútri.

V prvom rade je potrebné skontrolovať, či majú vaše okná možnosť zmeny sezónneho režimu. Na tento účel by ste sa mali pozrieť na takzvané skrutky na bočnej strane okenného krídla. Ak má štvorcový otvor na kľúč alebo je oválny, je možné ho sezónne nastaviť.

Túto skrutku by ste mali otočiť o 90 stupňov doprava alebo doľava podľa toho, aký režim potrebujete. Všetko robte opatrne a s rozvahou. Najprv nájdite všetky skrutky na plechu, ich počet sa môže líšiť v závislosti od veľkosti okna alebo výrobcu. Musíte otočiť každou skrutkou, inak nedosiahnete požadovaný výsledok.

Na zmenu režimu okna potrebujete vhodný nástroj – skrutkovač alebo štvorhranný kľúč. Môžete použiť aj kliešte, ale neodporúča sa to, pretože môžete poškodiť jemný mechanizmus nastavenia. Je dôležité si zapamätať jednu vec: skrutku nemusíte otočiť až na doraz. Skrutka sa bude stále pohybovať a mali by ste ju otočiť presne o 90 stupňov a zamerať na čiaru, ktorá bude vaším vodítkom pre správne nastavenie. Ak ste všetko urobili správne, okenná kľučka by sa mala pohybovať pevnejšie.

V nasledujúcom videu uvidíte, ako uviesť okná do zimného režimu…

zdroj: aparnavenster.com, dengarden.com, Titulný obrázok: Pixabay.com/StockSnap

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :