Prečo by ste mali mať papierové utierky vždy v chladničke - Byvaniein.sk

 

Papierové utierky nemusia byť najekologickejšou možnosťou čistenia, ale s trochou kreativity môžu skutočne pomôcť urobiť vašu kuchyňu a domácnosť udržateľnejšou – od predchádzania vzniku odpadu až po zníženie potreby jednorazových plastových čistiacich prostriedkov. Sú tak všestranné, že v podstate neexistuje nič, čo by papierové utierky nedokázali.

Zeleninu udržujte dlhšie čerstvú

Veľké nádoby so zelenými môžu prísť vhod pre šaláty a smoothies, ale ak ich nebudete jesť okamžite, majú tendenciu byť mokré. Naše obľúbené riešenie? Pridajte niekoľko suchých papierových utierok do zapečatenej skladovacej nádoby, kde máte svoje jemné zelené. Uteráky nielen chránia listy pred roztrhnutím; Ale tiež absorbujú extra vlhkosť, čo ich udržuje jedlé oveľa dlhšie.

Vyčistite nádobu na skladovanie zafarbených potravín

Ak ste niekedy skladovali špagety v plastovej nádobe, viete, ako rýchlo sa môžu zafarbiť na červeno. Niektorí ľudia prisahajú na jednoduchú metódu boja proti škvrnám, ktorá zahŕňa vodu, niekoľko kvapiek mydla na riad a jednu papierovú utierku. Stačí pridať všetky tri do čistej, ale znečistenej nádoby, pretrepať ju a potom opláchnuť. Pri testovaní tejto metódy sme mali zmiešané skúsenosti, takže môže lepšie fungovať na čerstvejších škvrnách. Či tak alebo onak, vyskúšajte to skôr, ako hodíte svoj zafarbený Tupperware!

Vytvorte voňavé sušené listy

Sušičky kúpené v obchode môžu byť drahé a často sú plné chemikálií. Pre ekonomickejšie riešenie bez chemikálií skúste pridať niekoľko kvapiek levanduľového esenciálneho oleja na list papierovej utierky a hodiť ho spolu s oblečením do sušičky.

Zabráňte striekaniu v mikrovlnnej rúre

Investícia do vyhradenej misy alebo krytu taniera môže pomôcť zachrániť vašu mikrovlnnú rúru pred nevzhľadnými a ťažko čistiteľnými striekajúcimi – ale v štipke môžete tiež pridať list papierovej utierky na vrch, najmä ak sa chystáte zahriať tekutiny, ako je polievka alebo omáčka. Ak sa nečestné striekajúce látky dostanú na stenu, použite čistú stranu papierovej utierky a utrite ju skôr, ako zaschne!

Udržujte mrazený chlieb čerstvý

Možno si ho kúpite, alebo si možno upečiete svoj vlastný. Či tak alebo onak, zmrazenie chleba (alebo rožkov!) je skvelý spôsob, ako predĺžiť životnosť. Aby zostal čerstvý, jednoducho pridajte do vrecka suchú papierovú utierku. Mala by absorbovať prebytočnú vlhkosť z chleba, takže bude chutiť lepšie, keď budete pripravení na rozmrazenie a podávanie.

zdroj, Titulný obrázok: Pixabay.com/Carola68

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :