Uviazli ste pri požiari v kúpeľni? Vyskúšajte šnorchel na toaletu - Byvaniein.sk

V roku 1982 sa v súvislosti s množstvom požiarov vo výškových hotelových izbách objavilo veľmi bizarné zariadenie na záchranu života.Toto zariadenie, ktoré vyvinul William O. Holmes, bolo známe ako šnorchel na toaletu a malo zabrániť tomu, aby sa používateľ zadusil dymom a toxickými výparmi, ktoré vznikli pri požiari.

Myšlienka spočívala v tom, že priestor na druhej strane záchodového ohybu by mohol poskytnúť dostatočný prísun použiteľného vzduchu, ktorý by umožnil človeku dýchať, kým nepríde pomoc.

Od používateľa sa očakávalo, že jeden koniec dlhej rúrky zasunie do toalety a potom si druhý koniec priloží k ústam, aby mohol dýchať. . . ehm…. „čerství“ vzduch.

Aby sa používateľ neudusil plynmi vo vnútri toalety, Holmes navrhoval najprv spláchnuť.

„Je bežnou praxou pripojiť ku kanalizačnému potrubiu odvzdušňovací ventil v podobe rúrky alebo komína, aby sa zabezpečila optimálna prevádzka toalety,“ uvádza sa v patente.

„Odvzdušňovací ventil zvyčajne siaha až po strechu budovy, napríklad výškového hotela, aby bol vystavený okolitému čerstvému vzduchu.“

Na ďalšie predchádzanie tomuto problému môže byť samotné zariadenie vybavené vzduchovým filtrom.

Nakoniec sa však ukázalo, že zariadenie je nepraktické (v skutočnosti bolo dosť ťažké dostať potrubie na správne miesto) a nežiaduce – len málo ľudí bolo ochotných vdychovať škodlivé výpary zo záchodovej misy, aj keď ich to mohlo zachrániť pred vdýchnutím dymu.

Keď to zoberieme do úvahy, nie je úplne prekvapujúce, že sa to nepodarilo.

Zdroj: IFL Science, Titulný obrázok: Google Patenty

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :