Sprievodca výberom bezpečnostných dverí - byvanie.in

Ak patríte medzi tých ľudí, ktorí musia pred odchodom z domu alebo bytu 3-krát skontrolovať, či zamkli, mali by ste si zaobstarať bezpečnostné dvere. Tie ochránia nielen váš majetok, ale aj vás.

Vzhľadom na to, že dvere sú hlavným vchodom do domácností, očakáva sa, že budú spĺňať aj určité bezpečnostné požiadavky. Takmer za každými dverami sa totižto skrýva niečo, čo môže predstavovať lákadlo pre zlodejov. Bezpečnostné dvere však veľkú časť z nich ihneď odplašia.

Ako si vybrať bezpečnostné dvere

Na to, aby sa bezpečnostné dvere mohli skutočne podpísať pod svoj názov, musia spĺňať viacero kritérií, ktoré by mali byť rozhodujúcim faktorom pri ich výbere. V nasledujúcich riadkoch sa o nich dozviete viac.

Dodávateľ

Predtým, ako si vyberiete bezpečnostné dvere, si nájdite dodávateľa. Ten by mal byť spoľahlivý, ochotný a ľahko dostupný, ak sa vám náhodou stane, že dvere nechtiac zabuchnete.

V prvom rade vám však musí k dverám poskytnúť aj platný certifikát. V prípade, že by sa tomu začal vyhýbať, ďalej s ním ani nekomunikujte. Na trhu je totižto množstvo dodávateľov, ktorí ponúkajú rôzne lacné napodobeniny bezpečnostných dverí, alebo sa vystatujú špeciálnymi označeniami, ako napríklad +. Nenechajte sa preto zlákať nízkymi cenami či inými výmyslami a spýtajte sa radšej na bezpečnostnú triedu dverí.

Bezpečnostná trieda

Azda najdôležitejším faktorom pri výbere bezpečnostných dverí je ich bezpečnostná trieda. Podľa európskej normy ich rozlišujeme až 6. Kategorizované sú aj na základe toho, za akú dlhú dobu a akou použitou silou je možné ich otvorenie.

Do rodinných domov a bytov sa štandardne odporúčajú dvere s bezpečnostnou triedou 3, ktorých čas násilného otvorenia sa odhaduje na približne 20 minút. Trieda 4 sa zvykne používať v bankách a triedy 5 a 6 zase na trezoroch. Vysoká bezpečnostná trieda vám však bude k ničomu, ak nebudete mať poriadnu bezpečnostnú zárubňu a vložku.

Bezpečnostná zárubňa

Vzhľadom na to, že kvalitné bezpečnostné dvere sú aj značne ťažké, potrebujú byť osadené do špeciálnej zárubne. Staré zárubne nemusia vydržať taký tlak. Každá špecializovaná firma sa postará o spoľahlivé ukotvenie a zabetónovanie bezpečnostnej zárubne.

Bezpečnostná vložka

Vysoká bezpečnostná trieda dverí vám bude k ničomu, pokiaľ nebudete mať aj špičkovú bezpečnostnú vložku. Kópiu jednoduchého kľúča vám totižto pripravia v hocijakej kľúčovej službe na počkanie. Ku kvalitným kľúčom sa ale zvykne dávať oprávnenie, bez ktorého vám kópiu nevyrobí nikto

Istiace body

Laikov často zaujíma aj počet istiacich bodov bezpečnostných dverí. Oveľa dôležitejšími sú však kritéria, ktoré sme zdôrazňovali vyššie. Uvedieme vám aj jeden príklad. Na čo by vám bolo veľké množstvo istiacich bodov pri nekvalitnej zárubni? Rozumiete? V prvom rade sa preto zamerajte na vyššie spomenuté body a až potom riešte istiace body.

Izolácia

V neposlednom rade sa zaujímajte aj o funkčnosť bezpečnostných dverí. Kvalitné druhy by mali spĺňať protipožiarne požiadavky a taktiež by mali disponovať dostatočnou zvukovou a tepelnou izoláciou pre váš komfort a eliminovanie prípadných tepelných strát.

Prvoradá je bezpečnosť

Používanie nových technológií sa pomaly začína dotýkať aj bezpečnostných dverí. Špecializované firmy ponúkajú k podobných dverám také hi-tech doplnky, ako napríklad skenovanie vstupu, tvorbu záznamov, zvukovú signalizáciu, prípadne otvorenie odtlačkom prsta či smartfónom.

Samozrejme, aj v prípade bezpečnostných dverí je na mieste, ak budete prihliadať na ich samotný dizajn. Výrobcovia väčšinou ponúkajú širokú škálu materiálov a farieb. Avšak, prvoradá je stále vaša bezpečnosť a jednotlivé požiadavky, ktoré by mali každé kvalitné bezpečnostné dvere spĺňať

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :