Sviečky, zubná pasta, fixky, koberce: Tipy a triky, ako zaobchádzať s vecami, aby vydržali dlhšie - Byvaniein.sk

 

Doma šetríme každý cent, takže sa oplatí vedieť, ako sa o veci postarať, aby sa predĺžila ich životnosť. Zhromaždili sme niekoľko skvelých tipov, ktoré vám pomôžu vyťažiť maximum z vášho domova a nástrojov pravidelne používaných v domácnosti:

Nová metla

  • Nová metla sa dobre zametá a udržiava sa v dobrom stave namočením do slanej vody a pred prvým použitím ju nechá uschnúť. Pôsobí trochu ako tužidlo, štetiny sú posilnené a nerozstrapkajú sa tak rýchlo.

Vrece na odpadky

  • Keď je odpadkový kôš naplnený v koši, pošmykne sa, takže ho často vyhodíme oveľa skôr, ako keď je úplne plný. Koniec vrecka omotajte okolo okraja košíka a zaistite ho gumičkou, ktorú ste vystrihli zo starých nylonov. Nie je to skvelé, ale funguje to a drží sa na štvorcovom koši.

Sviečka

  • Sviečka bude horieť pomalšie a rovnomernejšie, ak pred zapálením rozrežete knôt na dĺžku pol centimetra.

Zubná pasta

  • Zvyšky zubnej pasty môžete dostať z trubice tak, že ju umiestnite na hladký povrch a pomocou rukoväte kefky rovno zatlačíte hmotu od konca trubice smerom k viečku.

Koberce

  • Malé koberce vydržia dlhšie ako nové, ak ich raz za mesiac dôkladne porazíte, najprv na chrbte, potom na líci. Farby sa oživia, keď povrch utrite handrou namočenou v octe vody v pomere 5 dielov vody k 1 dielu octu.

Značky

  • Ocot vás tiež ušetrí, ak zabudnete zatvoriť opravu a vyschne. Stačí namočiť špičku do octu alebo odstrániť vrch a kvapku kvapkať dovnútra fixkami.

zdroj obrázok: Pixabay.com/MabelAmber

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :