Nabíjanie telefónu počas noci? Hasič varuje, že vás to môže stáť život - Byvaniein.sk

Je prirodzené, že si nechávame telefóny cez noc na nabíjačke, aby sme ich mohli používať aj na druhý deň. Hasič z hasičského a záchranného zboru v anglickom Kente však v príspevku na sociálnej sieti varoval, že tento krok môže spôsobiť obrovské škody nielen na majetku, ale aj na zdraví. Ako informoval portál LADBible, hoci mnohí s hasičom súhlasia, nájdu sa aj používatelia, ktorí jeho tvrdenia spochybňujú.

Hasič zverejnil príspevok na TikTok, kde už získal takmer 400 000 zobrazení. „V Hasičskom a záchrannom zbore v Kente sa nás ľudia často pýtajú, prečo by nemali nechávať svoj telefón nabíjať cez noc. Tu je teda niekoľko dôvodov,“ uviedol vo videu.

@kentfirerescue

This is a highly debated topic on our TikTok, but if you ARE able to do so, it’s much safer to charge any electrical items when you’re there and awake ✔️ #firesafety #firefighting #kentfire #firefighters #kentuk #fireservice #firesafetytips #firefightertiktok #firefightersoftiktok

♬ Keeping Your Head Up (Jonas Blue Remix) [Radio Edit] – Birdy

Hasič povedal, že keď človek spí, nič necíti. To znamená, že ak začne horieť, nezobudíte sa na dym alebo oheň. Povedal tiež, že stačí trikrát vdýchnuť škodlivý oxid uhoľnatý, aby ste upadli do bezvedomia. „Mnoho ľudí má lacné alebo chybné nabíjačky. Ale aj originálne môžu spôsobiť požiar. Preto odporúčame nabíjať telefón, keď ste pri vedomí a v jeho blízkosti. Je to oveľa bezpečnejšie,“ povedal hasič.

zdroj: LadBible.com, Titulný obrázok: Pixabay.com/qimono

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :