Minimalizmus ako ideálny spôsob zariaďovania bytu - Byvaniein.sk

V živote existujú dve skupiny ľudí. Tí, ktorí zbožňujú zbieranie suvenírov a dekorácií a na druhej strane sú zase tí, ktorých poriadok oslobodzuje. Do akej skupiny sa radíte vy? Ak ste sa našli práve v tej druhej, tento článok je pre vás. Budeme sa totiž venovať minimalistickému štýlu bývania.

Minimalizmus je umelecký prúd, známy už stovky rokov. Vždy sa vyznačoval základnými farbami, materiálmi, zvukmi a lapidárnymi geometrickými tvarmi. To do istej miery platí do dnešných čias. V súčasnej dobe sa tiež viac používajú prírodné materiály a základom zariaďovania minimalistického bývania nie je kvantita, ale kvalita. Tento štýl bývania sa tak považuje za akúsi životnú cestu a aj v dnešnej dobe je veľmi populárny.

Nezabúdajte: Minimalistický štýl pochádza z Japonska. V tejto krajine sa tak môžeme častokrát stretnúť s praktickým riešením interiérov.

Zbavte sa zbytočností

Samozrejme, u každého v domácnosti by sme našli nejaký pekný suvenír, prípadne šálky na čaj po babičke. Ak máte na tieto dekorácie pekné spomienky, nemusíte ich vyhadzovať. To, že je štýl bývania minimalistický neznamená, že tam nenájdete žiadnu dekoráciu. Avšak, je ich skutočne minimum. Preto, ak vám doma niečo len zapadá prachom a zaberá to zbytočne veľa miesta, je na čase popremýšľať nad zmenou.

Dostatok denného svetla

Minimalizmus sa spája aj s veľkými oknami, ktoré prinášajú domácnosti dostatok denného svetla. Preto, ak staviate dom, myslite na to, že miestnosti musia byť veľké a najmä vzdušné. Pri zariaďovaní však myslite aj na praktickosť.

Pretrieďte si všetky veci v šatníku, uložte si ich tak, aby ste v nich mali poriadok a, samozrejme, nezabúdajte na ich prevzdušnenie. V minimalistickom štýle sa často stretávame aj so vstavaným krbom. Ak máte tú možnosť, určite popremýšľajte nad jeho zaobstaraním.

Titulný obrázok: Pixabay.com/keresi72

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :