Kam ísť na dovolenku do Českej republiky? 5 tipov pre oblasti, ktoré si zamilujete - Byvaniein.sk

KRUŠNÉ HORY

Žiadne iné české pohorie nie je zahalené takým závojom tajomstva ako Krušné hory. Sotva nikde nenájdete také husté lesy, rašeliniská, liečivé pramene v kombinácii s pozostatkami ľudskej činnosti.

Hlavným dôvodom, prečo sú Erzgebirge známe a často neslávne, je ťažba nerastných surovín. Vďaka intenzívnej sopečnej činnosti, ktorá sa tu kedysi odohrávala, sú Krušné hory bohatým ložiskom kovových rúd a vyviera tu množstvo liečivých prameňov. Už sú tým známi.

Areál je tiež rajom pre lyžiarov a bežkárov, keďže tadiaľto preteká Krušnohorská magistrála.

CHRÁNENÁ KRAJINNÁ OBLASŤ SLAVKOVSKÝ LES

Český Island. Pramene, rašeliniská, vzácne rastliny, rozhľadne, hlboké lesy a pozostatky sopečnej činnosti. Slavkovský les je rajom pre všetkých, ktorí chcú vidieť zaujímavé miesta a užívať si chránenú prírodu bez náporu turistov.

Počas návštevy by bolo hriechom nenavštíviť rašelinisko v obci Kladská, skalné mesto Svätošské skaly a tunajšiu Jaskynnú rozhľadňu alebo najkrajšiu rozhľadňu v Českej republike, Krásenskú rozhľadňu.

Nasajte kúpeľnú atmosféru v Mariánskych Lázňach, Lázňach Kynžvarte alebo Karlových Varoch. Nemôžete minúť zámok a hrad v Bečove a hrad v Lokete nad Ohří.

ČESKÉ ŠVAJČIARSKO

Pieskovcová oblasť, ktorá nemá v Európe obdobu. Preto si České Švajčiarsko zaslúžilo byť zaradené medzi národné parky. Kombinácia pieskovcových skál a pozostatkov sopečnej činnosti v podobe čadičových a rolničkových kopcov každoročne zabáva davy turistov. Okrem toho oblasť pretína kaňon Labe a vytvára oblasť s vysokou biodiverzitou vzácnych rastlín.

Keď sa povie České Švajčiarsko, väčšina z nás si predstaví impozantný skalný útvar Pravčická brána.

Počas návštevy by ste nemali vynechať Edmundovu a Divokú tiesňavu medzi Hřenskom a Mezním Loukou, okruh okolo Máriinej vyhliadky, Wilhelmínovu stenu a Rudolfov kameň či Dolský mlýn, kde sa natáčala Hrdá princezná.

LIPNO PRIEHRADA

Radšej by ste si vzali dovolenku pri vode? V Lipne máte bohaté možnosti. Okrem plávania si môžete vyskúšať aj paddleboarding či jachting.

Keď vás kúpanie omrzí, môžete sa vydať na túru k Plešnému jazeru a vrcholu Plechého na Šumavě alebo na vrchol Vítkův kámen so zrúcaninou južne od priehrady.

S deťmi navštívte Chodník korunami stromov, lesné ihrisko Kráľovstvo lesa alebo bobovú dráhu. To všetko v stredisku Lipno nad Vltavou.

MÁCHA KRAJ

Chránenú krajinnú oblasť Mácha – Kokořínsko zabával už Karel Hynek Mácha. A vy budete tiež.

Môžete sem chodiť po celý rok. V lete k jazeru Mácha. Ak to nie je na kúpanie, urobte si výlet na hrad Bezděz, zrúcaninu Jestřebí, Panskú skálu alebo sa len tak prejdite malebnou krajinou plnou rôznych skalných útvarov.

Hrad Kokořín vás uchváti už z diaľky. Najlepšie je to vidieť z cesty medzi Kokořínskym důlom a obcou Kokořín.

Zdroj: Kayak.com, Cnn.com, Titulná fotografia: Pixabay.com/ Leonhard_Niederwimmer

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :