Máte malý balkón? Takto si ho zariadite útulne! - Byvaniein.sk

Vonku sa oteplilo a vy chcete tráviť viac času na vzduchu? Nie každý má dom so záhradou, no veľa ľudí má k bytu balkón, ktorý však nevyužívajú. To je obrovská škoda. Na balkóne totiž môžete oddychovať, opaľovať sa a tráviť veľmi príjemný čas. Ako si ho však zariadiť čo najviac útulne?

Nezáleží na tom, či máte veľký alebo malý balkón. Útulne sa dá totiž zariadiť balkón akejkoľvek veľkosti. Vytvoríte si tak príjemné prostredie na vzduchu, kde môžete oddychovať a zároveň aj pracovať. Ako na to?

Základom je pohodlné sedenie

V prvom rade myslite na samotné sedenie, ktoré je veľmi dôležité pri zariaďovaní balkóna. Vybrať si môžete napríklad klasické balkónové stoličky a stôl. Do popredia sa však čoraz viac dostáva gauč s vankúšmi a podsedákmi. Na balkóne sa tak rozhodne budete cítiť veľmi útulne. Pri výbere sa však riaďte veľkosťou balkóna, aby sa nestalo, že sedenie zaberie väčšinu priestoru.

Náš tip: Stolík na balkón sa rozhodne zíde. Môžete ho použiť na rannú kávu, obed, večeru, prípadne ako stojan na notebook. V súčasnej dobe si viete zaobstarať aj stolík, ktorý je skladací a preto vám na balkóne veľa miesta nezaberie.

Myslite na dekorácie

Chcete si svoj balkón zútulniť? V tom prípade nezabúdajte na dekorácie. Výborným riešením sú svietniky, stojany na čajové sviečky, prípadne svetielka a koberec. Samozrejme, myslite na to, aby ste to zbytočne s nákupom dekorácií neprehnali. Predsa len, na malom balkóne je obmedzený priestor a ten by ste určite nemali prepĺňať.

Kvety na balkón? Áno!

Rastliny vo vkusných kvetináčoch dokážu každý balkón premeniť na príjemné prostredie. Neváhajte si zasadiť aj obľúbené bylinky, prípadne okrasné rastliny. Pokiaľ je to možné, kvety umiestňujte skôr na balkónovú zábranu alebo zvoľte závesné kvetináče. Ušetríte si tak priestor na balkóne.

zdroj: Pexels/Sofía Marquet

Titulný obrázok: Pexels.com/Thuong D

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :