Odporúčané úpravy bytu po rozchode s ním - Byvaniein.sk

Odporúčané úpravy bytu po rozchode s ním

/
/

Ak po rozchode ste vy tá, ktorá ostáva vo svojom byte a nie tá, ktorá sa musí odsťahovať a riešiť hľadanie nového bývania, je to samozrejme úľava. Ale ako to urobiť, aby bolo všetko v byte nové, nepripomínalo vám to starú lásku a odrážalo to vašu osobnosť slobodnej ženy?

Keď je spoločný byt zrazu len váš, potreba osviežiť ho a všetko v ňom zmeniť môže byť naliehavá, ale aj neskutočne skľučujúca. Kde začať, najmä ak ste už zahltení emocionálnymi a finančnými problémami? Hľadali sme rady bytových dizajnérov, psychológov a aj priateliek, ktoré si tým už prešli a tu sú najlepšie z nich.

 

1. Preorganizujte spálňu

Kúpte si nové obliečky a novú jednolôžkovú posteľ 120 x 200 cm. Spálňa je totiž miesto, kde ste s partnerom zažili najintenzívnejšie a najintímnejšie okamihy – a tým nemyslíme iba sex, ale aj túlenie počas spánku alebo dlhé nočné rozhovory.

Ak je to možné, premaľujte spálňu. Kúpte si tú najkrajšiu farbu, akú si môžete dovoliť, a nahraďte svoju štandardnú farbu bytu mnohými starostlivo a s láskou nanesenými vrstvami jemnej pastelovej farby, tapetou alebo inak ozdobenými stenami. A ak to chcete vziať skutočne od podlahy, vymeňte všetok nábytok za kvalitnú spálňu z masívu.

 

2. Nechajte svojich priateľov, aby vám pomohli

Samozrejme, že milujú večere a pikniky s vami, ale chcú tam byť aj v ťažkých časoch. Túžia vám pomôcť a urobili by pre vás čokoľvek, takže sa nebojte im to dovoliť. Prijmite ich ponuku prespať u nich na gauči alebo prísť na večeru každý druhý večer. Nechajte ich uvariť vám čaj, pomôžu vám maľovať a odvezú vás do IKEA. Nebojte sa, že nie ste dobrá spoločnosť – milujú vás.

 

3. Základom je urobiť pre seba niečo pekné

Ak by to bola vaša najlepšia kamarátka, ktorá sa snaží zmeniť svoj život, čo by ste pre ňu urobili? Pomohli jej zavesiť nové záclony? Kúpili jej kvalitné laky na nechty Claresa? Dopriali jej deň vo wellnesse? Snažte sa byť k sebe rovnako dobrá.

 

4. Fyzické úlohy osamote alebo s pomocou

Robenie ťažkých, najmä fyzicky náročných úloh, môže byť terapeutické. Závisí na vašej povahe, či to skúsite osamote, alebo s niekým. Ak vám samota nevyhovuje, neváhajte a požiadajte niekoho, aby vám pomohol zmeniť usporiadanie nábytku v spálni. Na druhej strane, ak to urobíte sama, môže to byť úžasne vyčerpávajúce a zanecháva to vo vás pocit hrdosti a úspechu. Fyzická námaha vám pomôže tiež pomôcť lepšie spať.

 

5. Zbavte sa osobných vecí bývalého

Po dokončení vysťahovania sa zbavte všetkých osobných vecí vášho bývalého, ktoré si so sebou nezobral. Nechajte si darčeky, všetko, čo ste spolu kupovali, alebo čo vám robí radosť. Nepotrebné haraburdy však nekompromisne vyhoďte.

 

6. Vyrobte si nástenku snov a radostí

Na takúto nástenku si môžete pripínať pohľadnice od priateľov, vzorky látok, recepty a čokoľvek nové, čo radi vyskúšate.

 

7. Rozložte sa a využite každý centimeter priestoru

Celý byt je teraz váš. Prelomiť neviditeľné rozdelenia („jeho“ stranu skrine atď.) môže chvíľu trvať, ale keď to urobíte, je to oslobodzujúce.

 

8. Odstráňte umenie, ktoré ste si zakúpili spoločne

Nahraďte ho skrátka umením, ktoré máte rady iba vy. Podobný očistný proces by mal v celom byte prebehnúť aj s fotografiami. Nevravíme, že máte všetky spoločné fotky vyhodiť alebo spáliť, ale nemusíte ich vystavovať tak, aby ste ich mali každý deň na očiach.

 

9. Odstráňte staré energie

Po dobrom, symbolickom (alebo doslovnom) vyčistení miesta zapáľte šalviu alebo kadidlo – vyčistite kuchyňu, kúpeľňu a najmä SPÁLŇU. Urobte si soľný kúpeľ a prihoďte nejaké lupienky ruží a podobne a nechajte odtok odplaviť staré veci a všetko, čo vás zaťažuje. Očistite sa a pripravíte na nový začiatok.

 

10. Urobte niečo pekné len pre vás

Vytvorte roztomilé štítky na koreničky, vyšite si obliečku na vankúš. Robte niečo kreatívne vlastnými rukami a vaša myseľ sa pri tom dokonale uvoľní.

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :