Manželský pár na dôchodku žije natrvalo v karavane a križujú Európu: Je to lacnejšie ako doma - Byvaniein.sk

Manželský pár na dôchodku žije natrvalo v karavane a križujú Európu: Je to lacnejšie ako doma

/
/

Život v „karavane“ vo veku 67 rokov. To, čo znie ako nočná mora pre jedného, môže byť rajom pre druhého. Pán a pani de Kiffovci cestujú po Európe po celý rok vo svojom karavane. To, čo pôvodne pre oboch znamenalo len slobodu a flexibilitu, je teraz oveľa úspornejšie ako ich starý život na jednom mieste, opisuje ich uvoľnený život portál Merkur.

Thomas a Heike de Kiffovci takto žijú už viac ako dva roky. Spočiatku skúšali tento nezvyčajný životný štýl len niekoľko týždňov, ale teraz je to každodenný život. „Človek je oveľa slobodnejší, keď nemusí udržiavať a čistiť 170 metrov štvorcových a starať sa o záhradu. Trochu sme prerobili náš dom a prenajali sme ho,“ povedal Thomas pre Focus.de.

S extrémnym nárastom nákladov na energie a vysokou infláciou sa objavila ďalšia výhoda bývania v mobilnom dome. Z „zábavného vozidla“ sa stalo „ekonomické vozidlo“, vysvetľuje Thomas. „Povedzme to takto: máme dom a nie zlý dôchodok. Mohli by sme žiť aj inak. Ale potom nie tak dobre a určite oveľa drahšie. V súčasnosti to samozrejme platí ešte viac, „hovorí dôchodca.

V Španielsku stojí noc v kempe 20 eur za noc – s fantastickou polohou priamo pri mori a dokonca aj bazénom. Životné náklady sú tiež oveľa nižšie v mnohých európskych krajinách. Thomas pre Focus.de hovorí: „Reštaurácie sú vynikajúce. Viacchodové menu je spoločné za 15 €. Fľašu dobrého vína si môžete kúpiť za osem eur.“

Každý mesiac minú 1400 až 2000 eur na potraviny, energie, nájomné a pohonné hmoty. Ako však obaja uvádzajú, ich životná úroveň je pri týchto nákladoch približne rovnaká ako v Nemecku. Inými slovami, radi jedia dobre a pijú dobré víno častejšie. Ďalej je to poistenie a v prípade potreby oprava vozidla. Podľa Thomasových vlastných výpočtov by náklady na rovnakú životnú úroveň v domácnosti boli približne 2 500 eur.

Napriek tomu manželia vedia, ako ušetriť. „Ako táborníci sme zvyknutí šetriť. Aj pokiaľ ide o vodu. Nenecháme ju len tak tiecť. Perieme, keď je to naozaj potrebné,“ vysvetľuje Thomas.

Pár zdieľa dojmy zo svojho života na sociálnych sieťach. Pri pohľade na ich fotografie má človek dojem, že ich život je jeden veľký sviatok – a na tom je niečo pravdy.
Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :