Kto objavil toaletu? - Byvaniein.sk

 

Záchod nebol vynájdený jedným konkrétnym jednotlivcom, ale je výsledkom dlhodobého vývoja a mnohých inovácií v priebehu stáročí. Historicky sa záchody vyvinuli postupne.

Prvé formy toalety existovali už v starovekom Egypte a Indii, ale boli to jednoduché otvory v zemi alebo kamenné lavice. Moderné toalety, ako ich poznáme dnes, začali vznikať až v stredoveku a renesancii v Európe. Jednou z dôležitých inovácií bolo vynájdenie vodovodných záchodov v 16. a 17. storočí v Anglicku, kde voda slúžila na odplavenie odpadu.

Neskôr prišli ďalšie vylepšenia a inovácie, vrátane patentu na vodovodný splachovací záchod Thomasa Crappera v 19. storočí. Toalety sa odvtedy neustále vyvíjali a zdokonaľovali a existuje mnoho rôznych typov a štýlov toalet, ktoré sa používajú po celom svete. Vzhľadom na túto dlhú históriu je ťažké pripísať vynález toalety jednému konkrétnemu objaviteľovi.

Titulný obrázok: Pixabay.com/652234

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :