Hrubá stavba, holodom alebo dom na kľúč? Toto sú najväčšie rozdiely - Byvaniein.sk

Hrubá stavba, holodom alebo dom na kľúč? Toto sú najväčšie rozdiely

/
/
Holodom

Pri výstavbe vlastného domu sa môžete stretnúť s termínmi ako je hrubá stavba, holodom a dom na kľúč. Keďže tieto pojmy odkazujú na rôzne fázy a úrovne domu, je dôležité pochopiť rozdiely medzi nimi. V nasledujúcich riadkoch vám prinášame stručné vysvetlenia, na základe ktorých budete môcť ľahšie pochopiť jednotlivé rozdiely.

Hrubá stavba

Prvou fázou výstavby domu je hrubá stavba. Tá sa zameriava práve na konštrukciu domu, ako sú napríklad nosné steny, stropné konštrukcie, prípadne vonkajšie obklady. V tejto fáze výstavky sa vykonáva aj inštalácia elektrických a vodoinštalácií, pričom zatiaľ ešte nie sú osadené žiadne interiérové prvky, ako napríklad podlahy, dvere, okná či sanitárne zariadenia. Hrubá stavba poskytuje síce stabilnú a vodotesnú konštrukciu, no zároveň vyžaduje aj množstvo dodatočnej práce a investície.

Holodom

Čo sa týka holodomu, ide o akúsi medzi – úrovňovú možnosť medzi hrubou stavbou a domom na kľúč. Táto fáza výstavby predstavuje dokončenie vonkajšieho obkladu domu, inštaláciu okien a dverí. Zároveň je v rámci holodomu aj napojenie na všetky inžinierske siete, ako je voda, elektrina, plyn či rozvody tepla.

Holodom znamená, že dom je pripravený na ďalšie dokončovacie práce, no na rozdiel od hrubej stavby zahŕňa aj určité práce v interiéri. Opäť si však vyžaduje isté dodatočné práce od majitelia a tiež aj ďalšie investície.

Dom na kľúč

Dom na kľúč je najkomplexnejšia možnosť v rámci výstavby domu. V tejto fáze je dom dokončený v plnom rozsahu a je pripravený na okamžité nasťahovanie. Dom na kľúč tak zahŕňa nielen hrubú stavbu a dokončenie exteriéru, ale tiež aj dokončovacie práce v interiéri, vrátane inštalácie podláh, sanitárnych zariadení či kuchynskej linky. Preto platí, že dom na kľúč je vhodný pre tých, ktorý preferujú minimalizáciu vlastných prác a ďalších investícií.

Titulný obrázok: Pixabay.com/paulbr75

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :