Na každý trávnik existuje kosačka! Ako vybrať tú správnu? - Byvaniein.sk

Na každý trávnik existuje kosačka! Ako vybrať tú správnu?

/
/

Kosačka je zariadenie, ktoré sa rozhodne zíde na každú záhradu. Keďže nejde o produkt, ktorý by ste si kupovali každý rok, mali by ste zvážiť všetky dôležité kritériá pri jej výbere. Zabezpečíte si tak kúpu vysoko kvalitnej kosačky, ktorá bude vynikať aj dlhou životnosťou.

Áno, presne tak. Na každý trávnik existuje kosačka. Udržiavanie trávnika je dôležitou súčasťou údržby záhrady a preto je aj výber samotnej kosačky kľúčovým rozhodnutím. Vo všeobecnosti existuje niekoľko druhov kosačiek, ktoré sa odlišujú svojimi vlastnosťami. Pri výbere by ste preto mali zvážiť všetky dôležité faktory. Toto sú niektoré z nich!

Veľkosť plochy trávnika

Jedným z faktorov, na ktoré by ste mali pri kúpe vhodnej kosačky prihliadať je veľkosť trávnika. Pre malé trávniky, ktorých rozloha je menšia ako 500 m2 sú vhodné elektrické kosačky s káblom alebo batériou. Benzínové kosačky sú zase vhodnejšie pre rozsiahle plochy. Dôvodom je, že sú výkonnejšie a môžu sa tak pohybovať výrazne ľahšie.

Podľa typu kosačky

Existujú tri základné typy kosačiek – vretenové, valcové a rotačné. Vretenové kosačky sú vhodné pre krátke a precízne strihanie trávy. Poskytujú najmä vysokú kvalitu záberu. Valcové kosačky sú určené pre trávniky, ktoré vyžadujú špeciálnu starostlivosť.

Kosačka, zdroj obrázok: Pixabay.com

Ak sa rozhodnete pre rotačné kosačky, budete mať zaručený postačujúci výkon a rýchlosť. Ich výhodou je, že sú vhodné pre väčšinu trávnikov.

Robotické kosačky: Oplatí sa ich kúpa?

Robotické kosačky predstavujú inovatívnu technológiu dnešnej doby. Prinášajú množstvo výhod, vrátane ušetrenia vášho času a energie. Takýto typ kosačky vie sám kosiť, vyhnúť sa prekážkam, prípadne sa skryť pred dažďom.

Výdrž je zväčša v dĺžke 2 hodín a po nabití opäť pokračuje v kosení. Vy sa tak nemusíte o nič starať. Jedinou nevýhodou by však mohla byť prvotná inštalácia, ktorá je náročnejšia a tiež vyššia cena.

Titulný obrázok: Pixabay.com

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :