Najlepšie letisko na svete má šmýkačky, bludiská, trampolíny a džungľu s vodopádom priamo na termináli - Byvaniein.sk

Zábavný park, šmýkačka, trampolínová hala a bludisko. To všetko znie ako nákupné centrum v USA alebo obrovský zábavný park. Letisko Changi v Singapure ponúka aj tieto veci, a preto je už roky hodnotené ako najlepšie letisko na svete.

Letisko Changi s medzinárodnou skratkou SIN, ktorá je ústredným bodom Singapuru ako centra svetovej triedy, je samo o sebe nezabudnuteľnou turistickou destináciou. Ocenené hlavné letisko v Singapure sa môže pochváliť množstvom vzrušujúcich aktivít, od nakupovania a stravovania až po zábavu.

Fakty

Od otvorenia letiska v Singapure v roku 1981 zaznamenalo stabilný rast, čo núti prevádzkovateľov neustále expandovať a investovať. Zlepšila sa nielen fluktuácia cestujúcich, ale aj ich pobyt.

Letisko pozostáva zo štyroch terminálov a Jewel Changi, desaťposchodového lifestylového centra, ktoré sa bezproblémovo pripája k terminálom 1, 2 a 3 a spája umenie, architektúru a prírodu do jednej štruktúry.

Okrem toho, že SIN ponúka zábavu, ako jeden z najdôležitejších a najväčších uzlov medzinárodnej leteckej dopravy, je tiež domovom viac ako 200 obchodov, kde cestujúci nájdu všetko, po čom ich srdce túži. Časť nákupnej zóny je tiež postavená autenticky v štýle Singapuru 30. rokov 20. storočia.

Ak vám to nestačí, v sídle jednej z najlepších leteckých spoločností na svete, Singapore Airlines, máte tiež možnosť navštíviť doslova klenot, ktorý je integrovaný do letiska.

Táto budova, dokončená v roku 2019, napodobňuje diamant svojou sklenenou fasádou a má čo ponúknuť ako oáza nakupovania a relaxácie. Terminál je úplne zelený a vysadený rastlinami, takže sa cítite ako v dažďovom pralese s umelým vodopádom uprostred budovy. Klenot je taký pôsobivý, že aj Singapurčania mieria na toto miesto na jednodňový výlet a je absolútnym vrcholom pre prichádzajúcich, odchádzajúcich a tranzitných cestujúcich.

Zahrada pod střechou

Podobně jako město Singapur – které je celosvětově známé jako „město v zahradě“ – letiště Changi je domovem zeleně a zelených zahrad pro cestovatele, kteří si chtějí odpočinout a protáhnout si nohy po dlouhém letu.

Chcete-li být svědky toho nejúžasnějšího z těchto prostor, projděte se do Jewel Changi a obdivujte HSBC Rain Vortex, 40 metrů vysoký krytý vodopád lemovaný ze všech stran tropickými rostlinami a více než 2000 stromy.

Mezi menší prostory, které jsou neméně okouzlující, patří Butterfly Garden (Motýlí zahrada) v terminálu 3, Slunečnicová zahrada v terminálu 2 a Kaktusová zahrada v terminálu 1 – s více než 100 druhy kaktusů a sukulentů.

Zábava pro celou rodinu

Na letišti Changi není nikdy nuda. Každý z letištních terminálů má svou vlastní okouzlující nabídku aktivit pro celou rodinu, včetně krytých dětských hřišť v terminálech 1 a 3, nejvyšší skluzavky na ostrově (umístěné ve veřejné části terminálu 3) a rodinné zóny v terminálu 2.

Rodiny cestující s dospívajícími mohou trávit čas v zábavním koutku v terminálu 4, kde najdou hry Xbox Kinect a historické arkádové automaty, nebo si zajít na film do dvou kin Changi (nacházejí se v terminálech 2 a 3).

Prípadne zamierte na najvyššie poschodie Jewel a bavte sa so svojou rodinou v Canopy Parku. Tento priestor s rozlohou 14 000 metrov štvorcových je plný očarujúcich atrakcií, od záhradných bludísk až po ihly plné ihrísk.

Skvelé jedlo a nakupovanie

Na letisku na vás čakajú zmyslové potešenia, ako aj množstvo nákupných a stravovacích možností. Len na letisku Jewel Changi sa nachádza viac ako 100 reštaurácií, z ktorých viac ako 30 funguje nepretržite, a každý zo štyroch terminálov sa môže pochváliť vlastným výberom reštaurácií, jedální a food courtov.

Počas celého letiska tiež ochutnáte maloobchodný raj v Singapure, kde nájdete celý rad medzinárodných značiek od Apple po Zara. Keď už ste pri tom, nezabudnite sa pozrieť na populárne miestne značky, ako je Supermama.

Zdroje: visitsingapore.com, maennersache.de. Ukážka foto: Sreehari Devadas z Unsplash

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :