Farba roka 2023 v domácnostiach - Byvaniein.sk

Farba roka 2023 v domácnostiach

/
/

Spoločnosť Pantone koncom každého roka predstavuje farbu na nasledujúci rok. Ide o farbu, ktorá odzrkadľuje emócie a život za posledný rok. Práve táto farba sa následne využíva v dizajne, v architektúre, v móde či marketingu. Spoznajte Pantone farbu roka 2023 a vytvorte si aj vy domácnosť v tomto odtieni.

Farba roka 2023 od Pantone

1. decembra sme spoznali farbu na rok 2023. Spoločnosť Pantone vybrala farbu VIVA MAGENTA 18-1750, ktorej pôvod je zakorenený v prírode. Ide o karmínovo-červenú farbu, ktorá sa nachádza aj v prírodnom farbive košenila. Práve to sa získava z hmyzu červca nopálového. Ide o veľmi výraznú, odvážnu a nebojácnu farbu plnú energie, ktorá by mala podporiť radosť a optimistickú oslavu. Je to farba plná vtipu a života, ktorú si môžete priniesť aj do svojich domácností.

Vznik Pantone farby Viva Magenta

Farba, ktorá je každoročne odhalená, má reprezentovať emócie z minulého roka a preniesť náladu na ten nasledujúci rok. Farba roka 2023 preniká do všetkých oblastí, a to módy, domácnosti, architektúry a dizajnu, či marketingu. Podľa Pantone, Viva Magenta 18-1750, „víta každého a každého s rovnakou vášňou pre život a rebelským duchom. Je to farba, ktorá je odvážna, plná vtipu a zahŕňa všetko“. 

Výber farby bol však veľmi zložitý, keďže mal vyjadrovať emócie z posledného roka. Ide tak o spojenie výziev, ktorým ľudia čelili, spojenie pandémie Covid-19 a hodnôt, ktoré ľudia mali. Ide však o farbu, ktorá by mala priniesť optimistickú budúcnosť. Aby sa zdôraznilo, aká futuristická môže byť farba, spoločnosť Pantone spolupracovala s dizajnérmi z Huge na vytvorení umenia generovaného AI pomocou aplikácie Midjourney . Sci-fi prvky v kombinácii s textúrou inšpirovanou kôrou stromov vytvárajú nezvyčajný obraz, ktorý je zároveň surrealistický a naturalistický.

Farba Viva Magenta na oslavu života

Farba Viva Magenta vznikla tak na oslavu života. Ide o univerzálnu farbu, ktorú je možné použiť kdekoľvek, i keď farba vznikla najmä pre dynamický svet v kybernetickom priestore. Viva Magenta alebo „Magentaverse“ vznikla primárne pre svet Metaverse, ktorý spolu s umelou inteligenciou tento rok ovplyvnil priemysel viac, ako akékoľvek iné digitálne média predtým. Odtieň červenej poukazuje aj na nadvládu digitálnych technológií v tomto svete.

Vytvorte si domácnosť v odtieni Viva Magenta

Viva Magenta je karmínovo-červený odtieň, ktorý je možné aplikovať aj do domácností. Primárne ide o červenú farbu, ktorá sa najčastejšie využíva v kuchyniach. Viva Magenta je však praktický odtieň, ktorý dokonalo ladí aj s neutrálnymi odtieňmi, preto je vhodné ho použiť aj vo forme doplnkov

Odborníci na farby v spoločnosti Pantone tiež odporúčajú používať odtieň tejto farby na steny v chodbe alebo vo vchode, čím si budete môcť vychutnávať túto farbu každý deň. Keďže v práve v týchto miestnostiach netrávite príliš veľa času počas dňa, farba vás tak skoro neomrzí.Zariaďte si aj vy svoju domácnosť v odtieni Viva Magenta 18-1750, v Pantone farbe roka 2023. V domácnostiach v tomto odtieni by ste sa mali cítiť pozitívne, šťastne a asertívne, nie agresívne. Ide o nekonvenčný odtieň pre nekonvenčný čas. Ide o čisto novú animovanú červenú farbu, ktorá sa vyžíva v čistej radosti, podnecuje experimentovanie a sebavyjadrenie bez zábran.

Odoberať
Upozorniť
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Výška div potrebná na povolenie bočnej lišty
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :